TEŽAK PORAZ CRNE GORE OD DANSKE, PROTIV SLOVENIJE MEČ ODLUKE

Autor Adela Mulić Izvor MINA

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Herningu od Danske 28:19 (13:11), u utakmici drugog kola A grupe Evropskog prvenstva.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

To je drugi poraz crnogorskih rukometašica na šampionatu, nakon što su na startu šampionata izgubile od Francuske 24:23.

Domaćin prvenstva upisao je drugi trijumf i igraće sa Francuskom za prvo mjesto u grupi.

Slavio je i protiv Slovenije 30:23.

Pobjednik duela, nakon izjednačenog prvog dijela, odlučen je sredinom drugog poluvremena, kada je Danska serijom od 9:0 došla do vođstva od 24:13 u 52. minutu.

Najefikasnije u pobjedničkoj selekciji bile su Trine Jensen, Nolse Pedersen i Mia Bidstrup sa po četiri gola.

U crnogorskoj selekciji isti učinak imale su Ema ramusović i Jovanka Radičević.

U drugom meču te grupe Francuska je savladala Sloveniju 27:17 i drugim trijumfom izborila nastavak takmičenja.

Pobjede u C grupi ostvarile su Hrvatska i Mađarska.

Hrvatska je slavila protiv zvaničnih svjetskih šampionki, Holandije 27:25, dok je Mađarska bila ubjedljiva protiv Srbije 38:26.

Crna Gora će u trećem kolu, u utorak, igrati sa Slovenijom, plasman u narednu rundu takmičenja.