NADAL IZGUBIO - "VISI" MU POLUFINALE: Tim ponovo "uzeo meru" Špancu, jedini neporažen u grupi

Autor Gordana Bojanić Izvor mondo.rs

Pravi mali rat je viđen u dvorani O2 u Londonu, ali je prevagnuo Austrijanac

Izvor: FRANK AUGSTEIN/AP, Tanjug

Rafael Nadal je kralj šljake, ali kada je tvrda podloga u pitanju, izgleda da je vreme za sledeću generaciju!

Austraijanc Dominik Tim je posle velike borbe pobedio Nadala na završnom mastersu u Londonu u dva seta, 7:6, 7:6.

Tim je sada na korak od polufinala, a ovo mu je bila šesta pobeda nad Nadalom u karijeri, odnosno treća u poslednja četiri meča.

Tim sada ima dve pobede u grupi, dok sva preostala trojica imaju po poraz. Kasnije danas igraju Stefanos Cicipas i Andrej Rubljev.

Tim i Nadal su odigrali sjajan meč, sa mnogo lepih poteza, a dovoljno govori podatak da nije bilo nijedne prilike za brejk.

Nadal je u prvom taj-brejku bio bolji u razmeni mini-brejkova i poveo je 5:2. Imao je dva servisa za set, ali je tim stigao do 5:5, spasao dve set lopte, a onda je dobio prvi set, posle puna 73 minuta igre.

Za razliku od prvog seta, u drugom je viđen po jedan brejk. Tim je poveo 5:4 i na servisu Nadala imao čak tri brejk i meč lopte, ali se Španac odbranio.

Ušlo se u novi taj-brejk i tu je tim napravio tri mini-brejka, a Nadal samo jedan, ali je uspeo da odbrani dve meč lopte, ali je tim konačno iskoristio treću.