RUKOMET: Crna Gora pobijedila Kosovo

Autor Jovana Raičević Izvor MINA

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici selekciju Kosova 32:25 (16:14), u utakmici prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine.

Izvor: MONDO

Crnogorski rukometaši opravdali su ulogu favorita i značajno oslabljeni upisali pobjedu na startu kvalifikacija.

Pitanje pobjednika riješili su sredinom drugog poluvremena, stekli prednost od sedam golova (27:20) i ostatak meča lišili rezultatske neizvjesnosti.

Domaćin je u 18. minutu imao prednost od pet (11:6), koja je na poluvremenu iznosila dva gola (16:14).

Gosti su u nastavku zaprijetili i u par navrata zaostatak sveli na gol, posljendji put u 34. minutu.

Uslijedio je period bolje igre izabranika selekttora Zorana Roganovića, koji su serijom 9:3 stekli ubjedljivu prednost i zadržali je do kraja.

Razlika je u finišu iznosila i osam pogodaka (32:24).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Grbović sa devet golova.

Istakli su se i Vasko Ševaljević i Miloš Vujović sa po šest, dok je Stevan Vujović meč završio sa četiri gola.

U kosovskoj selekciji bolji od ostalih bili su Driton Tahirukaj i

Denis Terzići sa po pet golova.

U drugom meču te grupe Švedska će sjutra ugostiti Rumuniju.

Crnogorsku selekciju u nedjelju očekuje gostovanje Rumuniji.

Plasman na Evropsko prvenstvo izboriće po dvije ekipe iz svih osam grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Vizu za 15. šampionat Starog kontinenta, osim domaćina, već imaju aktuelni prvak Španija i vicešampion Hrvatska.