Nema spasa kad proradi "furija": Evropski prvak nastavlja odbranu trona!

Autor mondo.me Izvor mondo.ba

Belorusi su bili u igri trideset minuta, a onda su na svojoj koži osetili snagu Španaca.

Izvor: Guliver/Getty images/Bongarts/Martin Rose

Ako je postojala bilo kakva sumnja – više je nema!

Reprezentaciji Hrvatske se iz Grupe 1 u polufinalu Evropskog prvenstva pridružila se Španija, koja nije dozvolila iznenađenje, već je ubedljivo savladala Belorusiju - 37:28.

Treba, ipak, reći da je aktuelni evropski šampion prilično nervozno ušao u meč sa Belorusima, koji su eventualnim podvigom i pobedom mogli da zadrže šanse za plasman u polufinale.

U uvodnih šest-sedam minuta "furija" je napravila čak četiri greške u fazi napada, što Belorusi, koji su prokockali samo jednu loptu, nisu propustili da iskoriste, te su u ranoj fazi utakmice stekli prednost od tri gola (5:2).

Ipak, nastavak prvog poluvremena doneo je daleko povezaniju igru Španaca. Šampion Evrope iz Hrvatske 2018. godine bio je nemerljivo prisebniji u ofanzivnom smislu, što ga je i krasilo cielim tokom prvenstva.

Do odlaska na pauzu španska selekcija je preokrenula rezultat u svoju korist, međutim, nije stekla značajniju prednost.

Ipak, branioci evro-titule su u prvoj polovini drugog dela stvari postavili na svoje mesto.

Od rezultata 19:19 u 34. minutu, španski tim je serijom 8:2 odmakao u 44. minutu na odstojanje od šest koraka (21:27), što mu je omogućilo da bez trzavica odradi posao do kraja i matematički obezbedi polufinale.

Još nije poznato sa koje će pozicije ući u borbu za medalje, pošto će duel sa Hrvatskom, u sredu od 16 časova, rešiti koja selekcija će sa prve, a koja sa druge pozicije u narednu fazu.

Špancima je dovoljan i remi u tom duelu, pošto imaju bolju gol-razliku: +27 naspram hrvatskih +14.