Rukometna senzacija: Čekali su dugih 14 godina i pobedili MOĆNU Francusku

Autor mondo.me Izvor mondo.ba

Ekipa koja još od 2006. nije nastupila na Evropskom prvenstvu ostvarila istorijsku pobedu u prvom kolu aktuelnog EP.

Rukometaši Portugala vratili su se na kontinientalno takmičenje sa stilom!

Došli su na Evropsko prvenstvo kao autsajderi, koji nisu igrali na toj smotri još od 2006, a onda su se "upisali" podvigom - pobedili su rukometnu silu:

FRANCUSKA - PORTUGAL 25:28 (11:12)

Ekipa koja je od te 2006. čak tri puta postajala prvak kontinenta doživela je iznenađujući poraz u Trondhajmu, u duelu protiv izabranika Paula Pereire.

U 11. minutu "trikolori" su vodili 6:3 i nije bilo nagoveštena senzacija, ali se ipak dogodila!

Posle tajm-auta, Portugalci su izašli na teren sa mnogo više energije, serijom 9:3 preokrenuli rezultat i potpuno poremetili bronzane sa prošlog EP.

Čuveni Nikola Karabatić uradio je šta je mogao da se Francuzi koliko toliko vrate do poluvremena, ali su Portugalci pokazali snagu i čvrstinu, što su uradili i kada je favorit izjednačio pred završnicu - 22:22.

N
a ulasku u poslednji minut, Francuska je uz zaostatak od dva gola (25:27), imala i dva igrača manje, a ogromno slavlje Portugalaca počelo je kada je Andre Gomeš pogodio nebranjen gol, za konačnih 28:25.

Kod Portugalaca, najefikasniji su sa pet golova bili pomenuti Andre Gomeš i Diogo Brankinjo, dok je kod Francuza isti broj pogodaka postigao Dika Mem.

U drugom kolu, Francuzi će u nedelju, u 18.15 časova, igrati protiv Norveške u derbiju ove grupe, dok će Portugal u 16 časova izaći na megdan reprezentaciji Bosne i Hercegovine, koju očekuje prvi meč na prvenstvu Evrope.