Uživo

"Lavice" pete na svijetu: Za kraj pobjeda protiv Srbije!

U poslednjoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Japanu reprezentacija Crne Gore slavila protiv Srbije 28:26 (13:12).

"Lavice" se sa smotre najboljih ženskih rukometnih selekcija vraćaju kao petoplasirane što je najbolji rezultat naše selekcije na Svjetskim šampionatima!

U meču za 5. mjesto protiv Srbije, koja je takođe izborila plasman na kvalifikacioni olimpijski turnir, naše djevojke bile su bolje 28:26!

Izabranice Pera Johansona tako su izborile lakši put do Olimpijskih igara i Tokija 2020.

Duel sa Srbijom bio je još jedan u nizu uzbudljivih koje su Radičević i drugarice odigrale na šampionatu, mada je naša ekipa veći dio meča imala rezultatsku inicijativu i dobar fokus.

Recept za pobjedu protiv Srbije je bio poznat - smanjiti roj lopti na sjajne pivote rivala u čemu su "lavice" i supjele. Odvojene od crte Srpkinje su teško rešavale situacije u napadu što nam je olakšalo put do pobjede.

Duel nije počeo dobro za nas - Srpkinje su povele 6:2, ali je ubrzo nakon toga uslijedila serija 6:0 za preokret (12:8).

Na početku drugog poluvremena rival je još jednom zaprijetio, poveo 14:13, ali ta prednost nije potrajala. "Lavice" su preokrenule i čuvale vođstvo ga do kraja.

Crna Gora - Srbija 28:26 (13:12)

CRNA GORA: Radičević 3, Jauković 1, Klikovac 3, Nenezić, Knežević, Ujkić 1, Premović, Bulatović 1, Brnović 2, Batinović 8 odbrana, Mugoša, Ramusović 4, Mehmedović 3, Despotović 3, Raičević 3, Grbić 2

SRBIJA: Risović tri odbrane , Tomašević devet odbrana , Radosavljević 2, Trifunović 4 , Števin, Lavko 2, Nikolić 3, Janjušević 3, Kojić 1, Pop Lazić 1, Radojević, Obradović, Jovović, Stoiljković 5, Liščević 2, Cvijić 2

Autor mondo.me
4:54

Kraj - 28:26!

4:52

60' 27:25

Radičević nije imala veliku ugao, ali je našla prostor. Njen gol vraća stabilnost u redove Crne Gore. Marta Martinović je najbolji pojedinac u redovima "lavica". Gol za pobjedu Crne Gore. Cvijić, ali kasno...

4:50

58' 25:24

Jovana Risović, Lavko se snalazi.

4:49

56' 25:23

4:47

55' 24:22

Brnović je izgradila poziciju, ali nije dala gol. Isključenje za Jelenu Despotović, odličnu na početku drugog dijela meča

4:45

53' 24:21

Radičević ne koristi napad za "plus četiri". Dobar napad, višak i gol Nikolić, njen treći pogodak. Brnović je izvukla sedmerac, a Đurđina Jauković je sigurna sa penala.

4:41

51' 23:20

Milena Raičević kažnjava propust Dijane Radojević, a Anđela Janjušević se povrijedila. Veliki problemi za Srbiju sa povredama i rezultatskim zaostatkom .

4:40

50' 22:20

Željka Nikolić se lijepo snašla, smanjila razliku. Radojević ne koristi čistu situaciju sa lijevog krila.

4:38

48' 22:19

Stativa spasava naš gol, koja sada ima napad za "plus tri". Tatjana Brnović donosi veliku prednost "lavicama".

4:37

47' 21:19

Diže se Jovana Stojiljković i trese mrežu. Crna Gora je veći deo drugog poluvremena u vođstvu.

4:35

45' 20:18

Vrlo lijepo se snašla Stojiljković. Uzvraća Majda Mehmedović. Ramusović...

4:33

43' 18:17

Kažnjavamo greške rivala sa igračem više - Jovanka Radičević iz kontre trese mrežu

4:29

40' 16:16

U serijama igraju oba tima, nadamo se da će ključna biti srpska. Katarina Bulatović dobija dva minuta isključenja.

4:24

35' 16:14

Despotović nije znala gdje će, ali je našla rešenje za novo vođstvo "lavica".

4:21

32' 14:14

Jelena Trifunović vraća vođstvo Srbiji, ali Despotović odmah uzvraća.

4:20

Počelo je drugo poluvreme...

Srbija je u napadu. Stojiljković za izjednačenje.

4:04

Kraj prvog poluvremena - 13:12

Vrlo lepo Klikovac promalazi prostor u odbrani Srbije. Stojiljković ne postiže gol... Anđela Janjušević golom završava prvo poluvreme.

4:00

27' 12:9

Srbija je bila DEVET MINUTA bez gola. Dragana Cvijić to prekida... Per Johanson,  traži predah, kako bi organizovao što bolje napad.

3:59

26' 12:7

Crna Gora pravi seriju 5:0! Sada je "minus tri", a Srbija je imala čak četiri gola prednosti... Obradović drugu uzastopnu loptu šalje preko gola. Serija je otišla na 6:0.

3:57

25' 10:8

Isključena je Jelena Despotović. Klikovac iz kontre daje još jedan gol!

3:55

23' 9:8

Još jedna izgubljena lopta Srbije, pogriješila je Liščević. Grbić donosi prvo vođstvo nakon startnih 1:0!.

3:50

20' 8:8

Vratili smo se!

3:48

17' 5:7

Razigrala se Radičević, ali nije pogodila gol. Napad ne koristi ni Srbija... Tomašević ima pet odbrana! Brnović pogađa prazan gol,

3:45

15' 4:6

Radičević prekida seriju Srbije. Njen prvi gol, napad sa desnog krila, tražila je dalji ugao.Crna Gora je bila bez gola pet minuta i 39 sekundi. Klikovac je isključena na dva minuta.

3:43

12' 2:6

Crna Gora gubi loptu, loš pas, u aut...

3:41

10' 2:5

Jovanka Radičević ne koristi penal, opet je Tomašević perfektna

3:38

8' 2:3

Izgubile su "lavice" loptu, Marija Obradović izvukla sedmerac, a Kristina Liščević promašila gol.

3:36

5' 1:2

Katarina Tomašević je upisala prvu odbranu. Jelena Lavko daje prvi gol za Srbiju. Napad Srbije za prvo vođstvo, posle promašaje Klikovac, koristimo preko Slađane Pop Lazić.

3:32

2' 1:0

Klikovac je postigla prci gol na utakmici, Srbija je izgubila loptu, ali ni Crna Gora ne koristi dvije lijepe prilike da povede 2:0.