Ubjedljiva pobjeda rukometašica Budućnosti protiv Bitighajma!

Izvor MINA

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Podgorici njemački Bitighajm 34:28 (18:14), u utakmici posljednjeg, šestog kola C grupe lige šampiona.

Izvor: MONDO/Bojan Stanišić

Budućnost, koja je dobila i prvi međusobni duel u Ludvigsburgu (30:23), upisala je četvrti trijumf i u Glavnu rundu premijeće četiri boda.

Domaćin je, nakon izjednačenog početka meča, u 23. minutu prvi put stekao prednost od četiri gola (14:10), koliko je bilo i na poluvremenu (18:14). U 45. minutu poveo je 25:18, dok je razlika u 52. minutu bila dvocifrena (31:21).

Gost je samo jednom vodio, u šestom minutu bilo je 3:2.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Jovanka Radičević sa osam, Tatjana Brnović dodala je šest, a gol manje Majda Mehmedović.

U njemačkom timu bolje istakla se Kim Naidžinavičus sa šest, dok su po gol manje postigle Maura Vizer i Laura Van Der Hejden. U drugom meču te grupe Brest je kao gost pobijedio Ramniku Vlčeu 26:23 i sa maksimalnim učinkom izborio nastavak takmičenja.

Plasman u Glavnu rundu izborili su Brest (8), Budućnost (4) i Ramnuiku Vlčea (0).