BUDUĆNOST NA OTVARANJU PORAŽENA U BUKUREŠTU

Autor Vasilisa Grgurević

Prvih 30 minuta je pokazalo da novi tim Budućnosti ima kvalitet da bude konkurentan u Ligi šampiona, ali bilo je to premalo da bi dvostruki prvak Evrope i pomislio da može do dobrog rezultata na otvaranju elitnog takmičenja.

Izvor: žrk Budućnost

Izabranice Bojane Popović su izgubile u Bukureštu od Rapida (32:27), a sve je maltene bilo riješeno početkom drugog poluvremena kada je domaćin za samo nekoliko minuta serijim 5:0 pobjegao na 24:18.

"Plave" su bile odlične u prvom dijelu, četiri puta su i imale prednost od gola razlike, a na veliki odmor se pošlo sa egalom - 15:15.

Očekivao se pad u igri, ili da Rapid doda gas, i to je viđeno u nastavku - tako je Budućnost dala samo tri gola za nešto manje od 13 minuta i bilo je jasno da ide ka porazu.

Ivona Pavićević je sa sedam golova bila najefikasnija u Budućnosti, Jelena Radivojević je postigla šest, a četiri Jelena Vukčević...

Anđela Janjušević se sa osam istakla u Rapidu, dok je četiri puta mrežu bivšeg kluba tresla naša rukometašica Milena Raičević.

Budućnost naredne nedjelje u 2. kolu dočekuje Brest.