OBOREN REKORD NA US OPENU - Odigran najduži meč: "Samo želim da odem na spavanje"

Autor Milica Mrvaljević

Istorija u Njujorku – Britanac Den Evans i Rus Karen Hačanov odigrali su najduži meč ikada na US Openu.

Izvor: Profimedia

Rekord je postavljen a da meč nije ni završen, pošto je u jednom trenutku petog seta na semaforu stajalo – 5 sati i 27 minuta.

Time je srušen rekord star više od 30 godina, kada je 1992. u polufinalu Stefan Edberg pobijedio Majkla Čenga sa 6:7, 7:5, 7:6, 5:7, 6:4.

Sada je kao pobjednik izašao Evans, i to posle velikog preokreta u petom setu, pošto se vratio i od 0:4 došao do 6:4.

Konačan rezultat je bio nevjerovatnih 6:7, 7:6, 7:6, 4:6, 6:4 za Evansa, a meč je završen posle 5 sati i 35 minuta.

"Bio je to paklen meč, ali sada samo želim da odem na spavanje... Osjećam malo i glavobolju", rekao je Evans za Skaj sports nakon nezaboravnog duela na Nacionalnom teniskom centru "Bili Džin King".

"Čini se da ga hvataju grčevi dok ide prema navijačima, ali još ima dovoljno energije da potpiše nekoliko autograma. Bio je to od najčudesnijih teniskih mečeva kojima smo ikada svjedočili", napisali su izvještači BBC-a iz Njujorka.