VATERPOLISTI SRBIJE SE PLASIRALI U ČETVRFINALE OLIMPIJSKIH IGARA U PARIZU

Autor Milica Mrvaljević

Vaterpolisti Srbije slavili su nad Francuskom sa 15:8 (4:2, 4:2, 4:2, 3:2) u meču četvrtog kola grupne faze Olimpijskih igara u Parizu.

Izvor: Kurir/ Dado Đilas

Ovim trijumfom izabranici Uroša Stevanovića obezbijedili su plasman u četvrtfinale.

Po dva gola za Srbiju postigli su Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Radomir Drašović i Nemanja Ubović, sjajan je bio i golman Radoslav Filipvoić koji je upisao 12 odbrana.

Najefikasniji kod Francuske bili Mehdi Marzuki i Tomas Verno sa po dva pogotka.

Vaterpolisti Srbije su bolje ušli u meč i poslije prve četvrtine imali dva gola prednosti, a na poluvrijeme su otišli sa plus četiri 8:4.

Francuska je sa dva vezana gola na startu treće četvrtine smanjila zaostatak na 6:8, ali je nalet Francuza zaustavio Nikola Jakšić golom iz daljine, nakon gola Viktora Rašovića Srbija je ponovo vratila četiri gola prednosti 10:6.

Sa nova tri gola Srbija je u posljednju dionicu ušla sa maksimalnih plus šest 12:6.

Srbija je bez većih poteškoća sačuvala prednost u posljednjoj četvrtini i pobjedom, kolo prije kraja, obezbijedila plasman u četvrtfinale.

Srbija će u posljednjem kolu grupe B igrati protiv Mađarske i od ishoda te utakmice zauzeti treći ili četvrtu poziciju.