Ostali sportovi

RUKOMETAŠICE BUDUĆNOSTI STIGLE DO NOVOG KUPA

Autor Anđela Vukčević Izvor MINA

Budućnost Bemax je kompletirala 17. duplu krunu - u finalu su djevojke Bojane Popović bile bolje od Rudara (34:22)

Izvor: MONDO/Danilo Jauković

Isti rivali nedavno su igrali i u finalu SBBet Prve lige, kada su "plave" sa takođe dvije ubjedljive pobjede stigle do titule.

Klub iz Pljevalja, koji je filijala Budućnosti, u finalu Kupa u "Bemax areni" držao se do sredine prvog poluvremena, ali je Budućnost do kraja prvih 30 minuta pojačala gas i na veliki odmor otišla 17:10...

Fenomenalan dan imala je golmanka podgoričkog velikana Armel Atingre koja je upisala 17 odbrana, dok su Andrijana Popović i Neslihan Čalishan bile najefikasnije u pobjedničkom timu sa po pet golova.

Na drugoj strani, istakla se Anđela Milošević sa sedam pogodaka, dok je Marija Marsenić je upisala 10 odbrana.

Računajući i uspjehe u Jugoslaviji i Srbiji i Crnoj Gori za Budućnost je ovo 29. trofej u Kupu.