ANES ARIFAJ SE OKITIO BRONZOM U UJEDINJENIM ARAPSKIM EMIRATIMA

Autor Đina Radulović Izvor MINA

Karatista Iskre Anes Arifaj osvojio je bronzanu medalju na turniru Svjetske lige mladih u Fudžeiru, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Izvor: KK Iskra

On je u meču za treće mjesto u konkurenciji kadeta, u kategoriji do 70 kilograma, pobijedio Emira Muhameta Altina iz Turske 2:0.

Arifaj je na startu takmičenja eliminisao Osamu Havsavija iz Saudijske Arabije 5:3 i Mohameda Galija iz Egipta 4:0, dok je u trećem kolu izgubio od Austrijanca Paskala Platisa 4:0, koji ga je plasmanom u finale povukao u repesaž.

U repesažu slavio je protiv Zijada Abuzura iz Katara 1:0 i Kazahstanca Sungara Prvakq Azije Kanibeka 4:3 i izborio borbu za medalju.

Arifaju je to drugo bronzano odličje ove godine, nakon što je kao trećeplasirani završio i nastup na Evropskom prvenstvu u Tbilisiju.