Ostali sportovi

"AJKULE" IZGUBILE NA PETERCE OD GRČKE

Autor Balša Janković

Crna Gora izgubila od Grčke na peterce 14:13, nakon što je u regularnom dijelu bilo 10:10.

Izvor: Mina/wpolo.me

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je izgubila od Grčke u prvoj od dvije utakmice za plasman od 5. do 8. mjesta na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

“Ajkule” su izgubile od Grčke na peterce 14:13, nakon što je u regularnom dijelu bilo 10:10.

Peterce su u našem timu promašili Marko Mršić i Vlado Popadić, dok je na drugoj strani Dejan Lazović odbranio šut Gjuvecisa.

Crna Gora je prvi put u meču povela 4:3 golom Matkovića u drugoj četvrtini , ali je potom uslijedila serija protivnika 3:0, da bi do odmora Vasilije Radović smanjio na 6:5.

Nakon tri četvrtine su Grci imali plus dva (8:6) nako što je Marko Mršić bio izjednačiona 6:6 u napadu s igračem više, ali su prava uzbuđenja viđena u posljednjem periodu.

Dva pogotka Đura Radovića i jedan Draška Brguljana donijeli su Crnoj Gori izjednačenje (8:8, pa 9:9), da bi Gjuvecis 12 sekundi prije kraja zatresao mrežu za 10:9.

Vladimir Gojković je zvao tajm-aut nakon kojeg je Popadić bio strijelac za odlazak u peterce…

U njima su, ipak, Heleni bili uspješniji…

Naša selekcija će u posljednjem meču na turniru, u subotu, igrati sa poraženim iz današnjeg duela Mađarske i Srbije.