SUDIJE POGURALE DANSKU DO POLUFINALA

Autor Balša Janković

Rukometašice Crne Gore poražene su od Danske 26:24, pa će “lavice” u nastavku Svjetskog šampionata igrati za plasman od petog do osmog mjesta.

Izvor: MONDO

Očekivalo se najneizvjesnije četvrtfinale, bilo je najuzbudljivije - rukometašice Crne Gore pružile su sjajan otpor Danskoj i izgubile 26:24.

Tim Bojane Popović zaslužuje mnogo poštovanja, pogotovo zbog povratka u život nakon minus sedam, ali je za nešto više trebalo malo i korektnosti sudija.

Izabranice Bojane Popović hrabro su se borile tokom cijelog meča, iako su oscilacije u igri i ovog puta bile prisutne.

Ipak, utisak je da je domaćin u pojedinim situacijama imao pomoć sudija, a posebno upečatljiv bio je momenat kada je vidno odgurnuta Dijana Mugoša, tri minuta prije kraja, dala gol za -2.

Umjesto isključenja za Dankinju, sudije su zbog protesta pokazale dva minuta našem nacionalnom timu, pa je preokret ostao nedostižan.