VELIKA POBJEDA NAŠIH RUKOMETAŠICA!

Autor Balša Janković

Rukometašice Crne Gore sjajnom odbranom srušile su Mađarsku i blizu su plasmanu u četvrtfinale

Izvor: MONDO

Izabranice Bojane Popović veoma su blizu plasmana u četvrfinale Svjetskog prvenstva.

Fenomenalnom odbranom svih 60 minuta, uz čudesnu Martu Batinović na golu, crnogorske rukometašice srušile su Mađarsku i sa maksimalnim brojem bodova dočekaće glavnu fazu Svjetskog šampionata.

Prvo poluvrijeme susreta u Helsingborgu nije bilo obećavajuće – igra u napadu bila je prilično bezidejna, naše su napravile i veliki broj grešaka, pa je Mađarska nakon 30 minuta vodila sa 10:7.

Batinović, koja je bila raspoložena od samog starta, bila je još bolja u nastavku. Odbrana je takođe bila čvršća, a kada je proradio i napad, onda je saopouzdanje Crnogorki poraslo do neba.

Čak 13 minuta su Mađarice bile bez gola početkom nastavka, pa je sredinom drugog dijela naš nacionalni tim poveo sa tri gola prednosti.

Sigurnost na oba kraja terena bila je izražena, pa je prednost do kraja utakmice samo rasla, za više nego zasluženo slavlje na kraju…

Batinović je proglašena za igračicu utakmice, ali to su po prikazanom na terenu jednako zaslužile Dijana Mugoša, Tanja Brnović, Itana Grbić…