NOVAK SIGURAN NA STARTU VIMBLDONA

Autor Mirela Ljumić Izvor Kurir

U prvom kolu Vimbldona branilac trofeja savladao je Argentinca Kaćina sa 3:0 u setovima, rezultatom 6:3; 6:3; 7:6.

Nije se mnogo znalo o današnjem Đokovićevom protivniku, Argentinac nema nijednu titulu u karijeri, a ove sezone je zabeležio devet pobjeda i 16 poraza. Bez obzira na to, 28-godišnji momak iz Kordobe pružio je jak otpor srpskom asu na početku meca, i vrlo brzo došao do brejka, što je šokiralo prisutne na centralnom terenu. Pedro je u trećem gemu brejknuo Novaka, ali je Srbin odmah u sledećem gemu uzvratio istom mjerom i poravnao rezultat. U nastavku smo vidjeli gotovo istu sliku - solidan otpor Kaćina i ništa više od toga.

Potom je uslijedila jaka borba dvojice tenisera, primijećena je i mala doza nervoze kod Novaka, medutim osvajač 23 grend slem titule brzo se vratio u kolosjek, stigao do novog brejka i poveo sa 5:3 u gemovima, da bi u sledećem gemu potvrdio brejk i osvojio početni set, a za to mu je bilo potrebno 41 minut.

Uslijedio je prekid zbog kiše od više od sat vremena koji je prilično poremetio igrače.

Novak se bolje snašao i napravio brejk već u prvom gemu drugog seta. U devetom gemu Novak je napravio još jedan brejk i ponovo slavio sa 6:3