RUKOMETAŠI PONOVO NA EVROPSKOM PRVENSTVU! RUTINSKI SA KOSOVOM, U "MORAČI" PROTIV BOSNE ZA DRUGO MJESTO

Autor Mirela Ljumić

Crna Gora je savladala Kosovo u Prištini rezultatom 26:24, i tako osigurala plasman na šesto uzastopno prvenstvo Evrope.

Izbranici Vlada Šole kontrolisali su dešavanja na parketu svih 60 minuta, a pol poziciju od početka meča našima omogućio je sjajni Simić, koji je učinio da se Kosovo u prvom poluvremenu svede na svega 6 golova.

U drugom dijelu igre takođe je bila evidentna razlika u klasi, pa je krajnji rezultat posljedica opuštanja gostiju, a ne realne slike na terenu.

Pored Simića, najbolji u našim redovima bio je Branko Vujović sa 8 pogodaka (svaki iz igre).

Ova pobjeda nije obezbijedila "lavovima" drugo mjesto u grupi, jer je selekcija Bosne i Hercegovine na svom terenu porazila kombinovani i demotivisani sastav Slovenije (27:26).

Tako BiH i Crna Gora imaju po 6 bodova, pa će međusobni duel u "Morači" (nedelja, 18h) odlučiti o drugoj poziciji koja donosi povlastice na žrijebu.