„LAVICE” PRUŽILE SJAJAN OTPOR NORVEŠKOJ!

Autor Slavica Milović Izvor Vijesti

Tim Bojane Popović je dugo odolijevao aktuelnom svjetskom i evropskom prvaku, u 2. poluvremenu izjednačio na 17:17, na 20:19 za domaće imao nekoliko napada da izjednači, ali nije uspio.

Izvor: MONDO

Dva poraza na turneji, ali i rezultati koji hrabre - iako su bile u kombinovanom sastavu, bez čak pet igračica iz startne postave sa Evropskog prvenstva, rukometašice Crne Gore su izgubile od Norveške 27:23.

Itana Grbić je bila najefikasnija sa šest golova (imala i šest asistencija), Tatjana Brnović i Jelena Despotović su postigle po četiri, Ivana Godeč tri, Ivona Pavićević dva, a Tanja Ašanin, Anastasija Marsenić, Nina Bulatović i Matea Pletikosić po jedan.

Marina Rajčić je odbranila devet, a Andrea Škerović jedan šut, prenose Vijesti.

„Lavice” su u Norvešku otišle bez golmanke Marte Batinović, te startne bekovske postave sa EHF Eura - Đurđine Jauković, Milene Raičević i Đurđine Malović.

Uzgred, poslije bronze u Ljubljani od nacionalnog tima se oprostila dugogodišnja kapitenka Jovanka Radičević.

Prije dva dana, Crna Gora je izgubila od Norveške 34:25, iako je na poluvremenu vodila 13:12.