ŠTETA! LAVOVI POSUSTALI U DRUGOM POLUVREMENU!

Autor Anđela Pešić

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovenije 37:30(18:16), u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izvor: MONDO

Najbolji u crnogorskoj reprezentaciji bili su Vujović Branko sa sedam i Vujović Miloš sa pet pogodaka.

Blaž Janc sa 10 i Domen Makuc sa šest golova bili su najzapaženiji u selekciji Slovenije.

Crna Gora je vodila na početku utakmice dva puta sa golom prednosti, ali je Slovenija uspjela da preuzme kontrolu u daljem toku prvog poluvremena. Slovenci su imali konstantu prednost od jednog do tri gola razlike, na poluvrijeme se otišlo sa rezulatom 18:16.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom ritmu. Na početku Slovenija je došla do plus četiri 20:16. Crna Gora se brzom serijom vratila na minus jedan, ali su ubrzo Slovenci ponovo vratili kontrolu nad mečom i počeli da povećavaju razliku.

Slovenci su stigli do osam golova razlike 29:21 u 48. minutu utakmice.

Konačan rezultat bio je 37:30.

Crna Gora je i prije tri dana poražena od Slovenije 32:29.

Rukometaši Crne Gore trenutno se nalaze na drugoj poziciji Grupe sedam kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.