VATERPOLO

ŠTETA! PORAZ OD SRBIJE UDALJIO "AJKULE" OD FINALNOG TURNIRA U LOS ANĐELESU!

Autor Anđela Pešić

Naredni meč naši vaterpolisti igraju u nedjelju kada je rival Australija (17.30).

Drugi poraz u drugom derbiju na turniru Svjetskog kupa u Podgorici je doveo crnogorske vaterpoliste u bezizlaznu situaciju pred posljednja dva meča.

"Ajkule" su izgubile od Srbije 11:9, pa im sada ni maksimalan učinak u duelima sa Australijom (nedjelja) i Grčkom u utorak ne garantuje da će se plasirati na finalni turnir čiji je domaćin Los Anđeles.

Tim Vladimira Gojkovića je i danas pokazao, prije svega, napadačke mane u igri, a Srbija da i u ovom sastavu - sa često nesavladivim Branislavom Mitrovićem na golu - ima to nešto u velikim utakmicama...

Presudila je serija "delfina" u trećoj četvrtini kada su postigli četiri gola zaredom i poveli 10:6.

Tada je bilo jasno da crnogorski tim čeka đavolski težak posao da preokrene stvari u ispunjenom bazenu "Morača".

Naša selekcija je imala reakciju, preko Uroša Čučkovića je u drugom minutu posljednjeg perioda smanjila na 10:8, ali je Srbija uzvratila već u narednom napadu kada je siguran bio Vuk Milojević za 11:8...

U crnogorskom sastavu su špo dva gola postigli Đuro Radović, Aleksa Ukropina i Čučković, u Srbiji se istakao Marko Radulović sa tri pogotka.