NAŠI LAVOVI SJUTRA IGRAJU PROTIV FRANCUSKE!

Autor Mia Radulović Izvor MINA

Duel u Krakovu počeće u 18 sati

Izvor: MONDO/Mia Radulović

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore igraće sjutra u Krakovu sa Francuskom na startu glavne runde Svjetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj.

Rival crnogorskih rukometaša je zvanični olimpijski šampion i rezultatski najdominantnija selekcija 21. vijeka.

Francuski je trostruki osvajač zlatne olimpijske medalje, šestostruki šampion svijeta i trostruki prvak Evrope.

U januaru prošle godine, Crna Gora je u Budimpešti hrabro parirala Francuskoj u glavnoj rundi Evropskog prvenstva, naročito u prvom poluvremenu, a na kraju je morala da prizna poraza 36:27.

Francuska je prvi krug takmičenja sa maksimalnim učinkom, nakon pobjeda protiv Slovenije, Poljske i Saudijske Arabije.

Crna Gora je, nakon startnog poraza od Španije, upisala pobjede protiv Irana i Čilea.

Duel u Krakovu počeće u 18 sati.

U ostalim mečevima novoformirane grupe sastaće se Iran i Slovenije (15.30), odnosno Španije i Poljske u 20 sati i 30 minuta.