DOBRO IZDANJE NAŠIH RUKOMETAŠA NEDOVOLJNO ZA SENZACIJU

Autor Mia Radulović

"Lavovi" su na startu Svjetskog prvenstva poraženi od selekcije Španije (30:25), ali su do gotovo samog finiša bili u igri.

Izvor: MONDO/Mia Radulović

Sjajno je Crna Gora otvorila utakmicu, Simić na golu i Branko Vujović u polju odveli su našu reprezentaciju na 4:2.

Nakon toga kreću problemi - brza 2 isključenja Grbovića (imali smo ih čak 5 u prvom poluvremenu), nekoliko promašenih zicera i neiskorišteni sedmerac, što je iskusna Španija iskoristila i preokrenula tok meča u svoju korist.

Na odmor se otišlo sa 15:12 za izabranike Đordija Rivere, ali naše to nije obeshrabrilo.

Drugo poluvrijeme počinje frenetičnom borbom naših, a Nebojša Simić počinje svoj prepoznatljivi šou na golu.

U 41. minutu možda i ključni detalj meča:

Ziheraški potez Zorana Roganovića, čiju igru 7 na 6 kruniše Vuk Lazović i smanjuje na 1 razlike. Ali nažalost, isti igrač pravi nesmotrenu grešku pri vraćanju u odbranu, i zarađuje novo isključenje.

Nakon toga Španci prave novu mini seriju, i nošeni sjajnom igrom Odriozole odlaze na "+4".

Marko Lasica 8 minuta prije kraja pogađa za "-2", ali energije za potpuni preokret nije bilo.

Branko Vujović komandovao je našom igrom u napadu, postigao 7 golova uz samo 1 promašaj,a Nebojša Simić je pored nevjerovatnih odbrana uspio da da i 2 gola. Ipak, za nešto više bila je potrebna mirnoća, više sreće, iskustva, a možda i drugačiji sudijski kriterijum...

Možda i jedina stvar za brigu večeras jeste loša saradnja sa krilima (nijedna lopta za njih iz pozicionog napada).

Generalni utisak je svakako pozitivan, naši momci su pokazali da mogu da se nose i sa najboljima, a priliku za prvi trijumf imaće već preksjutra, kada će od 18 časova napasti selekciju Irana.