MLADI KOŠARKAŠI PALI U FINIŠU! LITVANIJA NADJAČALA CRNU GORU!

Autor Anđela Pešić

Mladi košarkaši Crne Gore nijesu uspjeli da se plasiraju u finale Evropskog prvenstva, pošto su u polufinalu izgubili od Litvanije u Podgorici 67:63.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Crna Gora je odlično otvorila meč i brzo stigla do šest poena viška 8:2. Ipak, serijom 10:2 Litvanci su preokrenuli 12:10.

Uslijedila je igra koš za koš, da bi na kraju uvodne dionice "crveni" imali prednost 17:15.

U drugoj dionici Crna Gora je u tri navrata imala pet poena prednosti, da bi na veliki odmor otišla sa plus sedam 35:28.

Na startu drugog dijela "crveni" su stekli 11 poena prednosti, ali je onda uslijedio neshvatljiv pad u igri naše selekcije.

Litvanija je serijom 20:2 preokrenula 50:43, na 1.40 do kraja tog dijela igre.

Nakon 30 minuta igre gosti su vodili 52:49.

Litvanija je sa šest vezanih poena otvorila posljednju četvrtinu i došla do svoje najveće prednosti na meču 58:49. Trojkom Rubinasa Litvanija je povela 61:50, ali je Crna Gora odgovorila sa 11 poena u nizu i izjednačila 61:61, tri minuta prije kraja.

Litvanija je kod rezultata 63:61 prokockala napad, što je naša selekcija kaznila i preko Žugića izjednačila. Nedugo zatim, Rubinas je vratio vođstvo gostima 65:63, 40 sekundi prije kraja.

Žugić je nakon toga napravio namjernu ličnu i tu je bio kraj nadanja...