Ostali sportovi

NOVAK SE IZNERVIRAO, PA POKAZAO KO JE ŠAMPION! Korejac iznenadio sve na Centralnom terenu, ali Đoković je bio spreman!

Autor Gordana Bojanić

Srbin uspješno počeo odbranu titule, iako je 81. igrač na svijetu pružio žestok otpor!

Fonet/PA/Steven Paston
Izvor: Fonet/PA/Steven Paston

Novak Đoković pobijedio je Korejca Sun-Vu Kvona 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 i plasirao se u drugo kolo Vimbldona, svog omiljenog grend slem turnira. Nole je u meču od skoro dva i po sata prolazio kroz uspone, padove i iskoristio je duel protiv odličnog azijskog tenisera za navikavanje na igranje na travi, na kojoj ove sezone nije nastupio ni na jednom turniru.

U prva dva seta Đoković je dopustio izazivaču da povede 3:1, a kada je u drugom to vođstvo povišeno na 4:1, postalo je jasno da će se Srbin teško izvući iz te situacije. Korejac je iskoristio Noletov pad, izjednačio u setovima i nagovijestio dramu u nastavku meča.

I zaista, u trećem setu je pri neriješenom rezultatu (2:2) Kvon izborio brejk-loptu, Nole je na momente nervozno klimao glavom, ali je od tog trenutka ipak zaigrao u šampionskom stilu.

Od tog trenutka, 81. igrač svijeta nije imao šansu ni da se vrati u set, ni da još jednom iznenadi na pokrivenom Centralnom terenu, nad kojim je žestok pljusak "dobovao" o krov.