Uživo

"LAVOVI" VI STE NAŠ PONOS! CRNA GORA IDE NA SVJETSKO PRVENSTVO!

Rukometaši Crne Gore u paklu "Morače" srušil Grčku 33:25, nadoknadili minus iz prvog meča i osigurali kartu za šampionat planete.

Izvor: MONDO

Noć za sva vremena. Noć koja zlatnim slovima ostaje upisana u crnogorskoj sportskoj istoriji. "Lavovi" su u krcatoj "Morači" srušila Grčku, nadoknadila minus iz prvog meča i plasirala se na Svjetsko prvenstvo.

Odigrali su izabranici Zorana Roganovića još jedan nevjerovatan meč. Bili su strpljivi protiv upornih "helena" koji su od starta jasno pokazali da su u Podgoricu stigli da se bore do kraja. Uporno su se vraćali, u drugom poluvremenu prijetili i dugo imali gol ili dva minusa.

Međutim, kada je bilo najpotrebnije, kada je potrebno odreagovati sa šampionskim mentalitetom i karakterom velikih ekipa "lavovi" su to uradili. Na krilima Nebojše Simića i strašnog Branka Vujovića Crna Gora je zaustavila nalet Grka, počela je da leti u napadu i dileme nije bilo.

Sa ovako kvalitetnim igračima, sa ovakvom podrškom sa tribina "lavovi" bi savladali i mnogo jače selekcije od Grčke.

Branko Vujović je sa devet golova predvodio naš tim, Miloš Vujović je postigao šest, Radojica Čepić pet…, uz još jednu maestralnu partiju golmana Nebojše Simića.

Autor Alen Kasmić
19:40

MILOŠ VUJOVIĆ PIRUETOM STAVLJA TAČKU

CRNA GORA IDE NA SVJETSKO PRVENSTVO! Miloš Vujović piruetom stavlja tačku na meč.

Konačni rezultat u "Morači" - 33:25.

19:38

MANJE OD DVA MINUTA DO KRAJA

Stigla je Grčka na 29:25, ali Čavor prekida seriju, pa odbrana Simića - 30:25.

19:32

GRČKA SMANJUJE

Dva vezana gola Grčke - 29:24.

19:28

SEDAM GOLOVA PREDNOSTI

Sa igračem manje Crna Gora leti na +7 Pogodio je Miloš Vujović - 29:22. Čini se da je ovo razlika koja se teško može stići.

19:27

CRNA GORA DOMINIRA

Velikih šest razlike. Crna Gora je pregurala krizu sa početka nastavka, blizu smo plasmana na Svjetsko prvenstvo. Nakon gola Vujovića, Simić zaustavlja Cirasa.

19:25

SPEKTAKL

Kakva kombinacija, kakav cepelin i gol Miloša Vujovića - 27:21.

19:21

IDE GOL MILOŠA BOŽOVIĆA

Sada pogađa i Božović - 26:21.

19:21

BRANKO DOMINIRA

Gol Branka Vujovića za 25:21, pa greška Grčke u napadu. Ima Crna Gora šansu za pet golova prednosti.

19:19

PONOVO +4

Kakav gol za četiri razlike. Pocijepao je mrežu još jednom Branko Vujović. Napad sa igračem manje.

19:17

ČEPIĆ za +3

Čepić pogađa za 23:20, pa isključenje za njega na drugoj strani.

19:16

CRNA GORA MORA DA DOBIJE SA TRI GOLA PREDNOSTI

Jasno je na više od 15 minuta do kraja meča da će "lavovi" morati da jure pobjedu sa tri i više golova prednosti. Jasno je da će Grčka postići više golova u gostima.

19:16

SIMIĆ ZA LUDNICU

Nebojša Simić brani čisti zicer Cirasa. I to u kakvom trenutku.

19:14

GREŠKE

Nije iskoristila Crna Gora dva napada sa igračem više, Grčka kažnjava, ali Miloš Božović postiže gol i vraća +2 - 22:20.

19:11

SEDMERCI

Sedmerci na obje strane. Malijos za 20:19, pa Miloš Vujović - 21:19. Crna Gora ima igrača više.

19:08

GOL ZA GOL

Papadionisu, pa Branko Vujović. Njegov šesti gol - 20:18.

19:06

VAŽAN GOL BOŽOVIĆA

Pogađa Miloš Božović odmah po ulasku u igru - 19:17.

Izvor: MONDO/Mia Radulović

19:04

GRČKA NA -1

Potpuno se vratila Grčka - 18:17. Mora Roganović da reaguje tajm-autom.

19:02

BRZI CENTAR GRČKE

Dva vezana brza gola Grčke, između toga Branko Vujović - 18:15.

19:00

GRČKA PRVA POSTIŽE GOL U NASTAVKU

Milonas postiže prvi gol u drugom poluvremenu - 16:13.

18:46

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Završeno je prvo poluvrijeme - 16:12. Dobrih 30 minuta odigrali su "lavovi", ali su i "heleni" pokazali da su u Podgoricu stigli da se bore. U nekoliko navrata imali su "lavovi" veću prednost, ali su se rivali uporno vraćali preko Cirasa.

Crnogorski rukometaši imaju rezultat koji ih vodi na šampionat planete, ostaje da nastave u istom ritmu i u drugom dijelu. Uz frenetičnu podršku sa tribina krcate "Morače".

18:43

TAJM-AUT ROGANOVIĆA

Pogađa Grčka na 18 sekundi prije kraja i smanjuje na 16:12, Roganović traži tajm-aut.

18:41

PRVI PUT +5

Prvi put imamo +5. Pogađa Filip Vujović koji je odlično zamijenio prezimenjaka Miloša - 16:11. Nešto više od minut do kraja, tajm-aut Grčke.

18:37

KRATKO NA +4

Filip Vujović je pogodio za 14:10, ali Mikalidis brzo smanjuje - 14:11.

18:36

SKIDA SIMIĆ SEDMERAC

Simić brani Cirasu sedmerac. Imamo igrača više i šansu za četiri razlike.

18:34

CEPELIN

Cepelin. Radović za Čavora koji zakucava za 13:10.

GRBOVIĆ

Gol sa igračem više koji se dobro snašao nakon što mu je lopta ispala - 10:8.

18:25

ČUDA RADI SIMIĆ

Ciras promašuje, pa Simić upisuje jednu od onih ludih odbrana. Podigao se sa zemlje i zaustavio zicer Lijapisu.

18:24

MALIJOS, PA ČEPIĆ

Sa igračem manje pogodila Malijos, uzvratio Čepić - 9:7.

18:22

Gol Branka Vujovića, pa isključenje Papadionisua - 8:6.

18:20

GRČKA NA MINUS JEDAN

Peti gol Cirasa - 7:6.

18:17

PONOVO ČEPIĆ

Dva gola Čepića, između toga Ciras - 7:4.

18:16

SIMIĆ

Tri vezane odbrane Simića u jednom napadu.

18:14

CIJEPA MREŽU VUJOVIĆ

Drugi gol Branka Vujovića, nova bomba - 5:3.

18:14

RASPUCAO SE CIRAS

Treći vezani gol desnog krila Grčke. Pogodio je sada nakon greške u napadu "lavova" - 4:3.

18:12

UZVRAĆA ČEPIĆ

Prvi gol Čepića - 4:1, pa novi Cirasa.

18:12

POGAĐAJU I GRCI

Prvi gol nakon šest i po minuta - gol Cirasa - 3:1.

18:10

3:0

Vodimo 3:0, gol sa igračem manje. Branko Vujović za Grbovića koji lagano pogađa.

18:09

KONTRA VUJOVIĆ

Nakon skoro pet minuta 2:0 - iz kontre Miloš Vujović.

ZLATNA LOPTA ZA VUJOVIĆA

Miloš Vujović je na prethodnom Evropskom prvenstvu bio član idealnog tima, a predsjednik RSCG Petar Kapisoda mu je večeras uručio nagradu - zlatnu loptu koja je stigla iz sjedišta EHF-a.

17:35

ZA SVA VREMENA

17:34

KRCATA "MORAČA"

"Lavovi" će večeras uz sebe imati krcatu "Moraču". Podgorička dvorana bila je skoro puna sat prije početka meča, a situacija na pola sata izgleda ovako.

17:32

DOBRODOŠLI

Dobar dan, dobrodošli u MONDO live. Danas pratimo revanš baraža za Svjetsko prvenstvo u kojem će rukometaši Crne Gore juriti "minus dva" protiv Grčke koja je u prvo meču slavila 23:25.