MAĐARI PREJAKI ZA MLADE "AJKULE"

Autor Alen Kasmić

Drugi poraz od velikog rivala.

Izvor: VPSCG/Krsto Vulović

Vaterpolisti Crne Gore i drugi put su izgubili od Mađarske u kvalifikacijama za Svjetsku ligu. Večeras u Kotoru bilo je 16:11 (3:3, 7:2, 4:4, 2:2).

Podmlađene "ajkule" su dobro otvorile meč, vodile 2:0 i 3:1 u prvoj četvrtini, ali to je bilo sve. Mađari su meč slomili u drugoj četvrtini koju su riješili u svoju korist 7:2. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 10:5.

U nastavku izabranici Vladimira Gojkovića krenuli su u jurnjavu, pokušavali su da koliko-toliko smanje prednost i eventualno se vrate u meč, ali nijesu uspjeli zbog slabe igre u odbrani.

Mađari su ovom pobjedom osigurali prvo mjesto, dok će Crna Gora sa drugog na završni čevrtfinalni turnir evropskih kvalifikacija za Svjetsku ligu. Rival našoj selekciji će biti Francuska ili Španija.

Što se tiče večerašnjeg meča, najefikasniji su bili Vlado Popadić i Savo Ćetković sa po dva gola.