Ostali sportovi

SJAJNO IZDANJE U NASTAVKU ZA POBJEDU NA OPROŠTAJU OD LIGE ŠAMPIONA

Autor Alen Kasmić

Rukometašice Budućnost Bemax-a pobjedom su završile ovogodišnje učešće u DELO EHF Ligi šampiona – izabranice Bojane Popović u posljednjem kolu savladale su Podravku 27:21 (13:13) u "Bemax areni" u Podgorici.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Drugom vezanom, ukupno trećom pobjedom u elitnom takmičenju, "plave" su na najbolji način završile učešće u konkurenciji 16 najboljih timova Starog kontinenta, u sezoni u kojoj su imale najmlađi sastav i suočile se sa brojnim problemima.

Budućnost Bemax do pobjede kojom se revanširala hrvatskom predstvniku za poraz u prvom međusobnom duelu došla je zahvaljujući sjajnom izdanju u drugom poluvremenu, pa takmičenje završava na sedmom mjestu u grupi, upravo ispred Podravke.

Nakon minimalnog vođstva Podravke (15:14) u 38. minutu, uslijedio je period najbolje igre našeg tima – sedam vezanih golova (po tri su postigle Jelena Vukčević i Pletikosić) za nedostižnih 21:15 u 48. minutu.

Do kraja meča jedina dilema bila je konačna razlika...

Matea Pletikosić je bila najefikasnija sa 12 golova, Ivona Pavićević je postigla pet, a Jelena Vukčević četiri.

Anastasija Babović je imala sjajno veče sa devet odbrana.