LŠ: ESBJERG U NASTAVKU SLOMIO "PLAVE" ZA UBJEDLJIVU POBJEDU U PODGORICI

Autor Alen Kasmić

Rukometašice Budućnosti Bemax-a poražene su od Esbjerga 36:25 (14:13) u utakmici 12. kola DELO EHF Lige šampiona.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Nakon izjednačenog prvog poluvremena poslije kojeg je danski tim imao minimalnu prednost, kvalitet je u nastvku došao do izražaja, pa su „plave“ doživjele 11 poraz u sezoni, u kojoj su jedinu pobjedu ostvarile protiv Bresta.

Esbjerg je upisao desetu pobjedu, ima i po jedan remi i poraz i lider je grupe A.

Početak drugog poluvremena pripao je Esbjergu koji je u 35. minutu pogotkom Rejstad došao do četiri gola prednosti (18:14), a u nastavku meča kažnjavao je sve greške našeg tima i u 52. minutu došao do 11 golova viška (32:21) nakon što je iz kontre pogodila Jakobsen.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Kaja Kamp Nilsen sa osam, dok su po šest golova postigle Ela Heni Reištad, Marit Jakobsen i Mete Trandorg.

U podgoričkom timu po šest pogodaka postigle su Ivona Pavićević i Matea Pletikosić, dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisali Nataša Ćorović i Valerija Maslova.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 13. februara u Dortmundu, igrati protiv Borusije.