Uživo

FRANCUSKA POKAZALA ZAŠTO JE VELESILA, CRNA GORA NA -9

Rukometaši Crne Gore u trećem meču glavne faze EP u Mađarsko izgubili su od Francuske - 27:36.

Izvor: Profimedia

Veoma dobrih 20-ak minuta, ali su onda „lavovi“ osjetili moć olimpijskog šampiona i rukometne velesile. Selekcija Zorana Roganovića izgubila je od Francuske u trećem meču glavne faze Evropskog prvenstva u Mađarskoj.

U prvoj polovini prvog poluvremena Miloš Vujović i drugovi igrali su veoma dobro, uspjeli su da se vrate nakon -3, a kod 11:11 imali tri šanse da stignu do vođstva, ali su ih prokockali. Serijom 4:0 „trikolori“ su otišli na 12:16 na poluvrijeme. U tom periodu Crna Gora je osam minuta bila bez gola.

A, u nastavku je sve bilo u znaku najmoćnije selekcije u 21. vijeku. Žestoka odbrana Francuza usporila je naš napad, jednostavno nije bilo pravih rješenja, dok su na drugoj strani Dika Mem i drugovi dominirali i pogađali u serijama.

Ovim porazom Crna Gora ostala je bez šansi, koje su bile male, da ostane u trci za polufinale, ali ostaje meč protiv Islanda u kojem će pokušati da izbore što bolji plasman. Taj duel na programu je u srijedu.

Na večerašnjem meču najefikasniji u redovima naše selekcije bio je Miloš Vujović sa sedam golova, dok su Branko Vujović i Marko Lasica postigli po pet. Kod Francuske sedam pogodaka Mema, dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisivali Janis Len, Ejmerik Mine, Nikola Turno, Nikola Karabatić i Benoa Kunku.

Autor Alen Kasmić
21:57

KRAJ MEČA (27:36)

Uspjeli su "lavovi" da smanje na minus devet - 27:36.

21:55

ODRŽAVA FRANCUSKA VOĐSTVO

Smanjuje Crna Gora, ali Francuska ne usporava - drži +11 - 25:36.

21:50

JEDNOCIFREN MINUS

Lasica smanjuje na 24:33.

21:47

MINUS 11

Francuska stiže do +11. Ali uzvraćaju Filip i Branko Vujović. Sve je jasno u Budimpešti na deset minuta prije kraja.

21:44

LAVOVI ĆE POKUŠATI DA SMANJE MINUS

Do kraja meča crnogorskim rukometašima ostalo je samo da pokušaju da smanje dvocifreni zaostatak.

21:42

POGAĐA BRANKO VUJOVIĆ

Branko Vujović promašuje sedmerac, ali mu se odbila lopta pa je ispravio grešku, konačno gol - 20:29. Mnogo teška situacija za Crnu Goru, nema više ni energije sa početka meča.

21:40

PROMAŠEN SEDMERAC, DESET RAZLIKE

Pardan brani sedmerac Milošu Vujovića, pa gol na drugoj strani za 19:29.

21:38

RASTE PREDNOST

Karabatić za 19:28.

21:37

PROMAŠENI ZICERI, PA -8

Velikih osam razlike za "trikolore". Zicere su promašili Čepić i Miloš Vujović, pa gol na drugoj strani Minea - 18:26.

21:33

NOVI PROBLEMI U NAPADU

Greška u napadu, kontra Francuske za 17:24. Morao je Roganović da reaguje tajm-autom. Nakon njega gol Lasice iz kontre 18:24.

21:31

MINUS ŠEST

Turno, pa Mene za +6, uzvratio je Kaluđerović, pa ponovo Turno - 16:22.

21:29

POKUŠAVA CRNA GORA

Mem, pa Miloš Vujović sa penala - 15:19. Sedmi gol.

21:27

FRANCUSKA IDE NA +5

Francuska stiže do +5 odmah na startu drugog dijela. Smanjuju Vujović i Lasica - 14:18.

21:10

POLUVRIJEME (12:16).

Kraj prvog dijela. Odigrala je sjajno Crna Gora, vraćala se nakon minus tri, imala nekoliko zicera kod 11:11, ali je uslijedila velika kriza u napadu. Osam minuta "lavovi" su bili bez pogotka, što je Francuska znala da iskoristi - otišla je na maksimalnih +4.

Prvih 30 minuta obilježila su isključenja sa obje strane - crvene kartone zaradili su Ševaljević i golman Francuske Žerar.

21:08

FRANCUSKA NA +4

Maksimalna prednost u posljednjem minutu prvog poluvremena - Port za 11:15. Pa na drugoj strani gol Miloša Vujovića iz sedmerca kojim je prekinut post od osam minuta bez pogotka - 12:15. Na drugoj strani Karabatić uz zvuk sirene.

21:04

CRNA GORA PET MINUTA BEZ GOLA

Kriza u crnogorskom napadu, "lavovi" su bez gola više od pet minuta. Francuska preko Minea stiže do 11:14. Drugi put Francuzi imaju plus tri.

21:01

VOĐSTVO FRANCUSKE

Francuska nakon sedam minuta postiže gol - 11:12.

20:57

IZJEDNAČENJE

Leti Miloš Vujović, kakva brzina. Stižemo do 11:11.

20:56

DVA ZICERA ZA IZJEDNAČENJE

Dva vezana zicera promašuju "lavovi". Prvo Lasica, pa Miloš Vujović sa krila kojem je Pardan sjajno odbranio. Tajm-aut Francuske.

20:53

CRVENI I NA DRUGOJ STRANI

Francuskoj je ostao samo jedan golman. Žerar je dobio crveni karton nakon faula nad Milošem Vujovićem koji je krenuo u kontru. Pardan je stao na gol, ali je Vujović iskoristio sedmerac - 10:11.

20:49

BRILJIRA SIMIĆ I VEČERAS

Šesta odbrana Simića, ponovo je ušao u pravi ritam naš golman. Na drugoj strani stiže gol Čavora - 9:10.

20:47

REŠETA ČEPIĆ

Cijepa mrežu Čepić, treći gol - 8:10. Drugi gol sa igračem manje.

20:46

BOŽOVIĆ UŠAO I POGODIO

Ševaljevića je zamijenio Miloš Božović koji je odmah pogodio. Mem uzvraća - 7:10.

20:45

CRNA GORA BEZ KAPITENA!

Ogroman problem za Crnu Goru. Francuska je otišla na +3 (6:9), a nakon gledanja snimka Vasko Ševaljević zaradio je direktan crveni karton. Da podsjetimo, u ovom meču Roganović ne može da računa na Boža Anđelića.

20:42

PONOVO ČEPIĆ

Smanjili su "lavovi" preko Čepića, ali Fabregas vraća +2 - 6:8.

20:40

PONOVO FRANCUSKA NA +2

Crna Gora prima dva gola sa igračem više. Francuzi kažnjavaju svaku grešku - 5:7.

20:38

GOL ZA GOL

Simić je upisao novu odbranu, pogodio Čepić, pa Turno - 5:5.

20:36

BRZA IGRA

Brzo se igra. Vujović iz kontre nakon druge intervencije Simića, pa brzo izjednačenje - 4:4.

20:35

LETE KRILA

Upisuju se oba krila - Lasica, odbrana Simića, pa Miloš Vujović. Brzo se Crna Gora vratila - 3:3.