Uživo

MAESTRALNI "LAVOVI"! CRNA GORA DEKLASIRALA HRVATSKU

Rukometaši Crne Gore na startu glavne faze Evropskog prvenstva u Mađarskoj se poigravala sa Hrvatskom - 32:26.

Izvor: Reuters

Kakav dan u Budimpešti, kakva igra rukometaša Crne Gore i kakva pobjeda. Maestralna partija čete Zorana Roganovića koja se poigravala sa vicešampionom Evrope. Od prvog do posljednjeg minuta "lavovi" su nametnuli žestok ritam koji "kauboji" nijesu mogli da isprate.

Mnogo je heroja u ovom meču. Nebojša Simić je ponovo činio čuda na golu, Miloš Vujović je letio u prvom dijelu, dok je Branko Vujović bombama rešetao gol Hrvatske u nastavku. Odbrana je bila sjajna, čvrsta, napad raznovrstan, na momente je bilo i egzibicija.

Sve je u ovom duelu bilo u znaku Vaska Ševaljevića i drugova. Tokom prvog dijela Crna Gora je uspjela da stekne magičnih +6, a u nastavku je rutinski održavala prednost, a jedino što su "kauboji" uspjeli je da priđu na četiri gola minusa.

I prije i poslije toga crnogorski rukometaši imali su spreman odgovor - brzo su vraćali sigurnu razliku, a u samom finišu je u jednom momentu bilo i +8.

Na kraju - po sedam golova Branka i Miloša Vujovića, pet Nemanje Grbovića, te po četiri Stefana Čavora i Ševaljevića. Simić je meč završio sa maestralnih 14 odbrana.

Najbolji na drugoj strani bili su Ivan Čupić sa 7 (četiri sedmerca) i Luka Cindrić sa pet pogodaka.

Crna Gora sada ima dva boda u glavnoj fazi, a naredni meč igra u subotu - rival je Holandija (15.30h).

Autor Alen Kasmić
17:03

KRAAJ!

Završen je duel u Mađarskoj. Velika, maestralna pobjeda "lavova" - 32:26.

17:01

STIŽE GOL KALUĐEROVIĆA

Rotira Roganović, upisao se prvi put Vasilije Kaluđerović, dok je Simića na golu zamijenio Matović - 31:24.

16:59

SVE JE JASNO

Na četiri minuta prije kraja Crna Gora ima 29:22. Sve je prilično jasno u prijestonici Mađarske.

16:57

SUPER SIMIĆ

Još jedan zicer Simić skida Cindriću, osmjeh Roganovića na klupi. Kada je nevjerovatni golman ovako raspoložen onda je sve lakše.

16:55

CRNA GORA JE NA PRAGU POBJEDE

Već sada se može reći da su nevjerovatni "lavovi" na pragu treće pobjede na Evropskom prvenstvu. Kao u transu igra Crna Gora, Simić čini čuda na golu, a Čavor novom bombom donosi 28:20.

16:53

JOŠ DESET MINUTA

Bomba Branka Vujovića, pa greška Hrvatske. Na deset minuta do kraja Crna Gora vodi 27:20.

16:49

ČUPIĆ NE GRIJEŠI SA PENALA

Četvrti sedmerac Čupića i četvrti gol - 24:19. Uzvraća Ševaljević, rutinski održava Crna Gora prednost koju je imala na poluvremenu.

16:47

SIMIĆ ČINI ČUDA

Seriju "kauboja" prekinuo Branko Vujović, pa 12. odbrana Simića. U sljedećem napadu gol Grbovića - ponovo imamo +6 - 24:18. Do kraja je manje od 15 minuta.

16:46

SMANJUJE HRVATSKA

Dva vezana gola Hrvatske, Crna Gora ima dva igrača manje - 22:18.

16:43

LETEĆI VUJA

Simić brani zicer Cindrića, pa Miloš Vujović na prazan gol - 21:15. Crna Gora i dalje igra kao u transu.

16:42

GOLMANI RASPOLOŽENI

Odbrane na obje strane. Prvo simić, pa Alilović. U 43. minutu i dalje je 20:15.

16:38

GOL LASICE

Sa igračem više 20:16, gol Lasice sa krila.

16:35

IGRA 7-6 DAJE REZULTATA

Nekoliko vezanih napada Crna Gora igra bez golmana, što daje rezultata. Gol Vujovića, ali uzvraća Cindrić - 19:14.

16:34

REŠETA KAPITEN

Vratili smo +6. Branko Vujović, odbrana Simića, pa gol Ševaljevića. Vrlo zrelo igraju "lavovi".

16:31

PRVI GOL CRNE GORE U NASTAVKU

Stiže prvi gol Crne Gore u drugom poluvremenu, strijelac Grbović - 16:11. Nakon toga fenomenalna odbrana Simića.

16:29

DVA GOLA HRVATSKE, UŠAO ALILOVIĆ

Na gol Hrvatske stao je legendarni Mirko Alilović i odmah upisao dvije odbrane. Na drugoj strani golovi Čupića i Načinovića za 15:11. Roganović odmah reaguje tajm-autom.

16:25

KRENULO JE DRUGO POLUVRIJEME

Počeo je drugi dio.

16:11

POLUVRIJEME

Kakva igra Crne Gore protiv vicešampiona Evrope. U samom finišu nakon odbrana Simića i gola Miloša Vujovića "lavovi" vode 15:9. Čudesna igra momaka Zorana Roganovića.

Najefikasniji nakon prvih 30 minuta u našoj selekciji je Miloš Vujović sa šest golova, dok je Simić sakupio osam odbrana.

16:09

MAGIJA!

Šou u Budimpešti, kakav gol! Tražio je Roganović cepelin, a "lavovi" to i odradili. Branko Vujović - Miloš Vujović - Lasica, dva cepelina u istom napadu.

16:07

SIMIĆ ZATVORIO PRILAZE GOLU

Peta odbrana Simića. Roganović na manje od dva minuta do kraja traži prvi tajm-aut, Crna Gora ima napada za magičnih +5.

16:05

LETE "LAVOVI" NA +4

Fenomenalno, vodi Crna Gora 13:9. Sjajna akcija sa igračem manje (prazan gol), majstorija Miloša Vujovića koji je postigao pet golova.

16:02

BRANKO VUJOVIĆ CIJEPA MREŽU

12:9, gol Branka Vujovića. Crna Gora igra perfektno poluvrijeme.

16:00

JOŠ JEDAN ODGOVOR

Uzvratila je ponovo Crna Gora, preko kapitena Ševaljevića. Odmah nakon toga novi gol Lučina 11:9.

15:59

JOŠ PET MINUTA

Pet minuta ostalo je do kraja prvog poluvremena, Hrvatska smanjuje na 10:8, gol Lučina.

15:59

ODLIČNA IGRA

Čupić smanjuje sa sedmerca, ali Miloš Vujović sjajnim potezom uzvraća. Nakon toga propuštena šansa za +4.

15:56

CRNA GORA POGAĐA I SA IGRAČEM MANJE

Treći gol Cindrića, pa Miloš Vujović iz sedmerca nakon napada sa igračem manje.

15:53

CINDRIĆ, PA ČAVOR

Cindrić smanjuje, ali Čavor uzvraća. Održava prednost Crna Gora, 20 minuta je prošlo u Budimpešti.

15:52

PONOVO +3

Sjajna igra u odbrani, na terenu je i Čavor. A, gol za 7:4 postiže Grbović sa crte.

15:49

TAJM-AUT HRVATSKE

Selektor Hrvatske Horvat reaguje tajm-autom.

15:47

POGAĐA I KAPITEN

Stiže sjajan gol kapitena Ševaljević za 6:3. Smanjuje Čupić sa sedmerca - 6:4.

15:45

LAVOVI LETE NA +2

Drugi vezani gol Miloša Vujovića sa bekovske pozicije. Sjajna igra Crne Gore.

15:44

NOVO VOĐSTVO

Sjajni Miloš Vujović. Prije toga sjajne intervencije Simića.

15:40

PRVI PROBLEMI

Drugo isključenje za Vuka Lazovića. Prije toga, gol Šipića.

15:40

BOMBA VUJOVIĆA

Prvi gol Branka Vujovića, vodi Crna Gora 3:2. Simić upisao dvije sjajne intervencije.