"PLAVI" NISU IZDRŽALI DO KRAJA: VENECIJA PREOKRENULA, BUDUĆNOST UPISALA PRVI PORAZ U EVROKUPU

Autor Gordana Bojanić Izvor MINA

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Veneciji od istoimenog italijanskog kluba 72:67, u utakmici četvrtog kola B grupe Eurokupa.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

To je prvi poraz podgoričkog tim ove sezone, nakon pobjeda protiv Ulma 86:79, Valensije 71:70 i Virtusa 86:82.

Budućnost je u Veneciji prvi put povela u petom minutu (13:12), početkom druge četvrtine, nakon serije od 5:0, razlika je iznosila šest (24:18), dok je na kraju tog dijela meča bilo 40:33.

Prednost od sedam koševa imala je i u 28. minutu (49:42), a posljednji put bila je u vođstvu tri i po minuta prije kraja meča (62:61).

Domaćin je serijom od 7:0 došao do vođstva od 68:62, koje uspio da sačuva do kraja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Mičel Vot sa 25 poena.

U podgoričkom timu Denis Sili ubacio je 18, dok su Džastin Kobs i Edin Atić ubacili po 12 poena.