BRAVO! SC DERBI NAKON DRAMATIČNE ZAVRŠNICE USPIO DA SAVLADA SPLIT

Autor Jovana Raičević

“Studenti” su nakon dva produžetka slavili u Splitu (101:94), pa imaju skor 2-2.

U regularnom dijelu bilo je 73:73.

Na "Gripama" je viđen dosta neizvjestan meč, riješen nakon dva produžetka i mnogo preokreta. Odlučujući trenutak desio se početkom 2. produžetka kada je tim Andreja Žakelja napravio seriju 5:0 i poveo - 88:85. Gosti iz Podgorice do kraja meča tu prednost nijesu ispustili, a u jedom momentu imali su i plus sedam - 94:87.

SC Derbi je dobro otvorio današnje gostovanje u Dalmaciji - nakon početne trojke domaćih, "studenti" su napravili seriju 10:0, poveli, a od 2. četvrtine pa do kraja 1. poluvremena konstantno bili u vođstvu.

Nakon 20 minuta igre ekipa Andreja Žakelja imao je 10 poena prednosti (41:31), a onda je u 3. četvrtini uslijedio pad u igri. Split je serijom 8:0 sredinom tog perioda došao do izjednačenja (45:45) da bi nakon trojke Karla Žganeca domaći poveli - 50:48.

Spliaćani su najveću prednost imali u finišu 3. ćetvrtine kada je bilo 55:50. Tada je uslijedila serija SC Derbija, koja je zaključno sa poenima Karla Vinjalesa iznosila 13:0.

Nakon pogotka Amerikanca gosti su poveli 63:55, do kraja meča je bilo nešto više od šest minuta, ali je uslijedila nova drama - domaći su uhvatili priključak, a onda 1:50 do kraja utakmice nakon trojke Ukića ponovo preokrenuli - 71:68.

Zatim je uslijedila neizvjesna završnica - Ukić je promašio na jednoj, Vinjales na drugoj strani, pa je meč odlučen u produžecima.

U 1. produžetku domaći su serijom 5:0 poveli 78:73, da bi se gosti vratili, imali šut za pobjedu, ali je Kenan Kamenjaš bio neprecizan. U drugom produžetku nije bilo previše neizvjesnosti.

Kod SC Derbija najbolji je bio Kajl Vinjales - 37 poena, devet asistencija, indeks 43.

Dobar meč odigrao je Kamenjaš - postigao je 18 poena, uz 13 skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte. Flečer Megi i Džastin Edvards dodali su po 16 poena.

Kod Splita 18 poena Karla Žganeca. Tre Meklin i Ukić postigli su po 14.