Košarka

DOMINACIJA PARTIZANA: Crno-bijeli UBJEDLJIVO SAVLADALI SC DERBI

Autor Jovana Raičević Izvor mondo.rs

Partizan je bio prejak za SC Derbi – “studenti” su poraženi u Beogradu 79:57, u trećem kolu ABA lige.

Izvor: MN Press

U "Areni" su crno-bijeli odigrali najbolji meč u dosadašnjem dijelu sezone i ostvarili su ubjedljivu pobedu. Savladali su Studentski centar - 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13).

Izabranici Željka Obradovića su tako stigli do treće pobjede u isto toliko utakmica u ABA ligi. Posle Zadra i Splita je pao i novajlija u regionalnoj ligi. Jedan od igrača koji je imao veliki uticaj na ovakav razvoj igre bio je Alen Smailagić koji je donio prevagu u drugoj dionici, a jedina loša stvar bila je povreda Dalasa Mura.

Od starta je domaća ekipa čvrstom odbranom nametnula svoju igru na koju tim iz Podgorice nije imao rješenje.

Poslije 10 minuta bilo je 20:9 i već tada je bilo jasno da će SC Derbi teško uspjeti da ovaj meč učini neizvjesnim.

Iako su drugu i treću četvrtinu odigrali solidno, košarkaši Andreja Žakelja bili su daleko od priključka.

Po 10 poena ubacili su Kamenjaš, Baćović i Vinjales.

SC Derbi u narednom kolu, 17. oktobra, biće gost Splita.