Uživo

BUDUĆNOST PORAŽENA U BEOGRADU, JEDNA DOBRA ČETVRTINA NEDOVOLJNA ZA POBJEDU

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Beogradu od Crvene zvezde 71:63 (19:14, 18:15, 8:18 i 26:16), u utakmici drugog kola ABA lige.

Izvor: MN Pess

To je prvi poraz podgoričkog tima ove sezone, nakon što je na startu regionalnog šampionata pobijedio FMP 82:72.

Crvena zvezda je odlučujuću prednost stekla sredinom posljednje četvrtine, kada je nakon serije od 13:0 u 34. minutu povela 58:47.

Domaćin je dvocifrenu prednost imao i krajem druge četvrtine (37:26), ali je Budućnost sa 14 uzastopnih poena napravila preokret i povela 40:37 u 25. minutu.

Vodila je 46:41 u 28, a posljednji put bila je u vođstvu u finišu treće četvrtine (47:45).

Beogradski tim do druge pobjede vodio je Luka Mitrović sa 19, dok su po 13 ubacili Nikola Kalinić i Ognjen Kuzmić.

U podgoričkom timu najbolji je bio Džerom Sili sa 19, dok je Vili Rid meč završio sa 15 poena.

Statistika:

Crvena zvezda: Gušić, Lazarević 2, Volters 3, Uskoković 3, Davidovac 9, Mitrović 19, Kalinić 13, Dobrić 9, Simonović, Ivanović, Kuzmić 13, Popović.

Budućnost: Kobs 6, Atić 2, Šehović, Micov 11, Barović, Sili 19, Nikolić 1, Jagodić-Kuridža 4, Drobnjak 2, Vajli, Popović 3, Rid 15.

Tajm-aut Džikić - 56:47!

Zvezda se probudila, Kalinić položio nakon ukradene lopte, a trener Budućnosti morao da pozove tajm-aut!

Još tačno 7 minuta do kraja utakmice u Pioniru!

22:32

Jagodić-Kuridža nije imao sreće!

Prije ovog nevjerovatnog koša, sudije su mu dosudile korake.

22:31

Kalinić - 51:47!

Nije odustao od šuta, vjerovao mu je i kad nije išlo, pa se vratilo pogotkom sa skoro devet metara.

22:30

Luka Mitrović - 48:47!

Napravio je seriju od 11 poena, jedini strijelac Zvezde u drugom poluvremenu. Ovog puta je u kontri pogodio uz faul, a zatim realizovao i dodatno slobodno bacanje!

22:30

KRAJ 3/4 - 45:47!

Podgoričani su tokom ove dionice napravili preokret, prije svega jer u Zvezdi nije bilo raspoloženih.Jedini koji je igrao bio je Luka Mitrović, strijelac svih osam poena za Zvezdu u ovom periodu. Budućnost je postigla 18 poena i pred poslednjih deset minuta košarke ima rezultat na svojoj strani.

22:16

Nova serija Budućnosti - 41:46!

Pogodio je jedno slobodno bacanje DJ Sili, zatim trojku iz ćoška Vladimir Micov, a onda je iskusni košarkaš dodao i dva slobodna bacanja. Što se tiče treće dionice ovog meča, Budućnost vodi 17:4!

22:16

Mitrović vraća Zvezdu - 41:40!

5/5 iz igre za nekadašnjeg kapitena Crvene zvezde, koji je njen jedini strijelac u trećoj dionici!

22:14

Prvi poeni Zvezde u 3/4 - 39:40!

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu, Zvezda prekida post. Nejt Volters je ukrao loptu i istrčao kontru, a zatim pasom iza leđa uposlio Luku Mitrovića koji je lako zakucao.

Ukupno pet minuta i 17 sekundi Zvezda nije dala poene!

22:14

SERIJA BUDUĆNOSTI - 37:38!

Vodi Budućnost, tim koji je postigao poslednjih 12 poena na ovom meču. DJ Sili je ušao u seriju i sada ga je veoma teško ''ohladiti''.

22:10

DJ Sili pogađa težak šut - 37:36!

Mora Radonjić da traži tajm-aut.

Crveno-bijeli skoro četiri minuta nisu postigli koš, jedini centar je rano ušao u problem sa ličnim greškama, a DJ Sili je pogodio težak šut preko ruke i približio Budućnost na poen zaostatka. Dugo nisu bili ovako blizu!

22:09

Vratila se Budućnost - 37:34!

Serija 5:0 na početku treće dionice, bez ijednog primljenog koša, vraća Podgoričane u utakmicu. Crvena zvezda za tri minuta nije postigla nijedan poen!

Izvor: MN Press

22:02

Nastavljamo...

Nakon prvih 20 minuta košarke rezultat je 37:29.

Statistika!

Najefikasniji u redovima srpskog tima tokom prve dve četvrtine su Ognjen Kuzmić i Dejan Davidovac sa devet postignutih poena. U Crvenoj zvezdi ih prate Luka Mitrović sa šest i Ognjen Dobrić sa pet poena.

U timu Budućnosti vili Rid je ubacio devet poena, DJ Sili pšet, a Kobs i Micov po četiri poena!

21:44

POLUVRIJEME - 37:28!

DJ Sili je pogodio samo jedno bacanje, ali je kod drugog bio budan Atić. Uhvatio je loptu i asistirao Viliju Ridu, koji je još jednom iskoristio priliku da zakuca!

21:42

Drugi Radonjićev tajm-aut - 34:26!

Uskoković je bio samo polovičan sa linije penala, a iskusni Vladimir Micov prelijepo položio loptu u koš nakon prodora. Trener Crvene zvezde crta poslednju akciju u prvom poluvremenu!

21:41

Radonjićev tajm-aut - 28:22!

Zvezda je izgubila napadački ritam, a pogocima Jagodić-Kuridže i Rida Budućnost je napravila seriju 4:0.Na tri minuta do kraja druge četvrtine, trener crveno-bijelih mora da traži tajm-aut.

21:33

Treća lična Kalinića - 28:18!

Pogodio je Ognjen Kuzmić za prvu dvocifrenu prednost domaćeg tima, a zatim je Nikola Kalinić napravio treći faul.

21:30

Tajm-aut Džikića - 26:18!

Pravi Crvena zvezda seriju 5:0 na polovini druge četvrtine!

Pogodio je Aleksa Uskoković nakon što mu je ostavljeno previše prostora, a zatim je Dejan Davidovac trojkom natjerao Džikića da zatraži tajm-aut!

21:26

Neefikasno - 21:18!

Igra se tri i po minuta u drugoj četvrtini, a vidjeli smo samo šest poena u tom periodu.

Budućnost vodi 4:2 u drugoj dionici, ali i dalje ima rezultatski zaostatak.

21:26

Stalno priča DJ Sili - 21:16!

Amerikanac je pogodio na jednoj, a Luka Mitrović na drugoj strani, ali u centru pažnje je ipak DJ Sili. Iskusni američki košarkaš sve češće razgovara sa sudijama!

21:20

Riiiiiiid - 19:14!

Monstruozno zakucavanje Amerikanca koji je ostao sam nakon što je Jagodić-Kuridža promašio zicer, pa se izborio za ofanzivni skok.

21:16

Davidovac - 19:12!

Dejan Davidovac je ostao sam i pogodio za tri poena, pa je sada na snazi i najveća prednost na ovom meču - ''+7''!

21:15

Na terenu je Ivanović!

Prvi put u dresu Crvene zvezde, Nikola Ivanović igra protiv tima u kom je proveo najveći dio svoje karijere!

21:13

Serija Zvezde - 12:7!

Nikola Kalinić je pogodio za tri poena, ali je nakon toga Ognjen Kuzmić vezao pet poena. Uz dva pogotka za dva poena ubacio je i dodatno slobodno bacanje nakon jakog faula pod košem.

21:11

Poklon za Jagodić-Kuridžu!

21:10

Tvrdo - 4:5!

Nakon tri minuta košarke u hali Aleksandar Nikolić, samo devet postignutih poena.

Rid je pogodio za dva, a Popović za tri poena za Budućnost, Kuzmić i Davidovac su pogađali za dva poena u redovima Zvezde.

21:09

Sudije!

Trojka koja će dijeliti pravdu u Pioniru: Damir Javor, Mario Majkić i Luka Kardum.