JEDVA

HRVATI MUKOM DO PRVE POBJEDE: Tunis umalo šokirao Split, "kockasti" se izvukli u dramatičnoj završnici

Košarkaši Hrvatske jedva pobedili Tunis, čeka ih Nemačka

Malo je nedostajalo da Split vidi bruku košarkaša Hrvatske. Poslije poraza od Brazila, koji sa klupe vodi Aco Petrović, su mogli da dožive još jedan šok.

Na njihovu sreću, izvukli su se u poslednjim sekundama protiv Tunisa u kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre - 75:70 (20:11, 22:17, 14:29, 19:13).

Nije izgledalo da će biti drame na poluvremenu, pošto su "kockasti" imali veliku prednost (42:29).

A, onda su odigrali užasnu treću dionicu. Tunižani su postepeno spuštali razliku, da bi posle trojke Abade i poveli (56:57). Dali su čak 29 poena za četvrtinu...

Muke za domaćina trajale su do poslednjeg trenutka. U neizvjesnoj penal završnici su ih spasili Mario Hezonja i Roko Leni Ukić koji su bili sigurni sa linije za slobodna bacanja.

U polufinalu ih očekuje Njemačka koja sigurno neće praštati ovakve greške...