Košarka

UZBUDLJIV MEČ MORNARA I BUDUĆNOSTI! PLAVI NADOMAK TITULE, BARANI ODUŠEVILI IGROM

Autor Jovana Raičević

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Baru ekipu Mornara 80:73 i poveli 2:0 u finalu plej-ofa prvenstva Crne Gore.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Budućnost je prvi međusobni duel u Podgorici dobila 97:77.

Iako nije bilo Milka Bjelice i Nemanje Gordića, a od početka 2. poluvremena ni Nemanje Vranješa, barski tim pružio sjajan otpor i izgubio 80:73.

Utakmicu je obilježila i sporna odluka sudija 46 sekundi prije kraja, koja je i riješila pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu Amedeo Dela Vale sa 20, dok je Zoran Nikolić dodao 18 poena. U barskoj ekipi, koja je nastupila značajno oslabljena, najbolji je bio Nemanja Vranješ sa 18 poena.

On je u trećoj četvrtini završio meč zbog povrede. Finiš duela u dvorani Topolica obilježile su sudijske odluke i protesti barskog tima, nedovoljni suđenjem.