PODGORIČANI LAKO DO 1:0, 20 POENA DANILA NIKOLIĆA

Autor Jovana Raičević

Košarkaši Budućnost Volija poveli su u finalnoj seriji plej ofa državnog prvenstva. Rezultatom 97:77 "plavi" su opravdali ulogu favorita, a pored sjajnog Nikolića istakli su se i Dela Vale sa 15, odnosno Ivanović (13) i Žugić sa 11 poena.

Izvor: MONDO/Draga Ivanović

Kod gostiju iz Bara, istakao se ponovo Nemanja Vranješ, koji je takođe postigao 20 poena, a pratio ga je mladi Balša Živanović sa 17, i tako pokazao da će neigranje Mornarovih Amerikanaca u ovom plej ofu biti prednost za brušenje barskih talenata.

Budućnost se odlijepila na početku druge četvrtine, ali su gosti na krilima pomenutog Balše Živanovića, i srpskog beka Jeremića početkom sredinom pomenute dionice smanjili zaostatak na svega 3 razlike.

Potom je uslijedio, čini se i prelomni trenutak meča, Dejan Milojević ekspresno reaguje tajmautom, a domaći prave seriju 16 0, na poluvrijeme idu sa, znalo se i tada nedostižnih, plus 20.

Razlika je iznosila i 32 poena, ali su Barani na kraju uspjeli da smanje zaostatak.

Drugi meč finalne serije igraće se u Baru, preksjutra, sa početkom u 20 30.

Budućnost igra za 13. titulu prvaka Crne Gore, dok je Mornar šampion bio samo jednom, 2018.