Uživo

"PLAVI" PALI U PIONIRU, ZVEZDI TITULA I EVROLIGA

Košarkaši Budućnost volija nijesu uspjeli da osvoje titulu u Aba ligi, pošto su u majstorici finala poraženi od Crvene zvezde u Beogradu 67:60.

Izvor: MONDO/Sanja Janković

Crvena zvezda je pobijedila Budućnost i osvojila titulu ABA lige.

U petoj utakmici finalne serije, Podgoričani su poraženi u skoro punom "Pioniru" pa je domaćin osvojio petu "jadransku" titulu u istoriji.

Budućnost - Zvezda 67:60!

U "tvrdoj" utakmici, bez previše lopte i tečne igre, crveno-bijeli su bili čvršći u odgrani i koncentrisaniji u napadu u ključnim trenucima. Održavali su prednost kroz meč, iako im Budućnost nije dozvoljavala da se odlijepe.

Crvenu zvezdu je do pobjede, pred punim tribinama dvorane Aleksandar Nikolić, vodio Lendri Noko sa 17, dok je Džordan Lojd dodao 15 poena.

U podgoričkom timu, u kojem nije bilo povrijeđenog Vilija Rida, najbolji je bio Džastin Kobs sa 21 poenom.

ZVEZDA: Hol 4, Volden 5, Lojd 15, Uskoković, Davidovac, Lazić 3, Rit, Radanov, Dobrić 12, Simonović 3, Kuzmić 8, Noko 17.

BUDUĆNOST: Kobs 21, Ivanović 8, Edžim 2, Šehović, D. Nikolić (0/4 za tri), Apić 1, Mitrović 8, Delavale 7, Z. Nikolić 8, Popović 5.

22:23

Zagrljaj Radonjića i Milojevića, kraj utakmice - Zvezda je šampion! Konačan rezultat: Zvezda - Budućnost 67:60!

22:22

Lojd pogađa trojku, slavi i Radonjić!

Na pola minuta do kraja, Zvezda vodi 66:58, Lojd je pogodio trojku.

Ekipe su otišle na tajm-aut

22:21

Delavale krade loptu, promašuje, ali Kobs pogađa!

Italijan je imao šansu da primakne Budućnost na "minus 4" pred poslednji minut, ali je promašio trojku posle ukradene lopte.

Simonović je potom dobio rampu, a Kobs je pogodio uz prekršaj Noka!

Na 51 sekund do kraja, Zvezda vodi 63:58 i ima loptu.

22:18

Faul Ivanoviću u napadu, Milojević je ljut!

Ekipe odlaze na tajm-aut na minut i 40 do kraja, posle još jednog ofanzivnog faula Budućnosti.

Zvezda vodi 63:56.

22:17

Mitrović drži Budućnost u igri, Noko odgovara!

Zvezda vodi 63:56 na dva minuta do kraja, a Danilo Nikolić se muči da namjesti šut za tri poena.

Još 120 sekundi do poslednjeg zvuka sirene, a Zvezda jasno napada isključivo preko Noka, koji večeras igra odličan meč.

22:13

Delavale ubacuje trojku, Radonjić je bijesan!

Italijan je dobio nekoliko metara prostora u ćošku, pogodio, a defanzivni propust Lengstona Hola razljutio je Dejana Radonjića.

U narednom napadu, Danilo Nikolić šutirao je potpuno otvorenu trojku iz ugla i promašio.

Zvezda vodi 60:54 na četiri i po minuta do kraja.

22:05

Lojd je pogodio flouter za 55:49 za Zvezdu na sedam i po minuta do kraja.

Bio je to prvi koš iz igre u poslednjoj četvrtini, a ekipe sada odlaze na tajm-aut.

22:00

Ovo je bio najatraktivnji potez 3/4!

21:54

Budućnost napada preko Luke Mitrovića

Na dva minuta do kraja treće četvrine, Zvezda vodi 51:49.

U prethodnih nekoliko napada, Budućnost je napadala preko Mitrovića i to joj je donosilo dobre stvari, pa su se Podgoričani primakli na posjed zaostatka.

Radonjić je pozvao tajm-aut na minut i 40 sekundi do kraja treće dionice.

21:47

Delavale je lako primio loptu nakon greške Dobrića ispod obruča domaćih i poentirao kao na treningu.

Zvezda sada vodi 47:45, a Radonjić širi ruke kraj aut-linije.

U toku je 28. minut majstorice.

21:42

Čarke u "Pioniru", ali samo nakratko

Dok ljekar tretira Lojdu oko, Kobs i Lazić su stajali kraj klupe i po svemu sudeći je na trenutak zakuvalo, ali nije bilo dodatne tenzije.

Pozdravili su se i meč je nastavljen.

21:41

Lojd je pogodio prvu šut za tri poena - i to uz faul.

Njegovim pogotkom crveno-bijeli su poveli 39:34, a onda je promašio prodor, ali je tu bio Lendri Noko da vrati loptu u koš za 41:34.

Lojd je ostao da leži na parketu, dobio je udarac Zorana Nikolića u lice i morao je da izađe iz igre.

U toku je 23. minut.

21:26

Strijelci na poluvremenu

BUDUĆNOST: Kobs 10, Ivanović 6, Apić 1, Mitrović 4, Z. Nikolić 2, Popović 5

ZVEZDA: Hol 2, Volden 3, Lojd 2 (1/7 iz igre), Lazić 3, Dobrić 9, Kuzmić 4, Noko 10.

21:20

Radonjićev aplauz uoči pauze

Lojd je ubacio prvi pogodak iz igre iz sedmog pokušaja, posle teškog prodora je pogodio za 33:28.

Dok se on traži, Lendri Noko radi veliki posao za crveno-bele i najzaslužniji je što domaći imaju "plus 5" na pauzi.

21:19

Ivanović pogađa dvije trojke, pogodak i faul Kobsa. Za Zvezdu pogađa Dobrić 30:26

21:04

Budućnost u seriji!

Budućnost smanjuje zaostatak sa "minus 7" na dva poena.

Zvezda vodi 22:20 u 15. minutu, a Podgoričani su imali napad za izjednačenje ili vođstvo, ali je Zoran Nikolić napravio korake.

20:57

Zvezda vodi 20:15, a Milojević zove tajm-aut u 13. minutu!

20:51

Serija Zvezde 7:0, Popović odgovara

U finišu prve četvrtine istakao se centar Zvezde Lendri Noko uzastopnim pogocima, a onda je Petar Popović ubacio trojku za "plave".

Posle 10 "tvrdih" minuta, Podgoričani vode 15:14

20:47

Uvrede za Luku Mitrovića!

Krilni centar Budućnosti, bivši kapiten Crvene Zvezde dočekan je u "Pioniru" povicima "p**ko prodana"

Ružne riječi na račun bivšeg igrača, koji je godinama osvajao i podizao trofeje sa klubom.

20:46

Kobsova trojka, za prvi Radonjićev tajm-aut!

Lider Budućnosti poentirao je sa distance, za vođstvo Budućnosti 11:8 u šestom minutu.

20:42

Budućnost vodi 4:2, a prve pogotke sa distance za Zvezdu pogodio je Volden, trojkom za 5:4.

Pored promašaja, Lojd je i izgubio loptu prije slobodnih bacanja Zorana Nikolića.

20:40

Krilni centar Zvezde Marko Simonović odigrao je agresivnu odbranu na Luki Mitroviću, a onda je Lengston Hol utrčao i pogodio za 2:0 posle pikenrola.

Odgovorio je Džastin Kobs, košem sa distance za 2:2.