Uživo

ŠTETA! U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI PLAVI PORAŽENI 82:78!

Crvena zvezda je povela u finalu ABA lige.

Crveno-bijeli savladali Budućnost u prvoj utakmici finala ABA lige.

U dramatičnoj završnici prvog meča protiv Budućnosti, ekipa Dejana Radonjića je odbranila vođstvo u završnici i nije dopustila Nikoli Ivanoviću da joj otme prednost u seriji i postane heroj.

Večeras je to ipak bio Ognjen Dobrić!

Zvezda - Budućnost 82:78

Finiš sezone staće u naredne dvije nedelje, kada će Crvena zvezda i Budućnosti igrati seriju na tri pobjede za titulu.

U dva ovosezonska duela Budućnost je ostvarila dvije pobede - tijesnu i dramatičnu u "Pioniru" i ubjedljivu u "Morači", a biće uzbudljivo vidjeti kako će sve izgledati u finalnoj seriji, koja će početi kada sudija Sašo Pukl podbaci loptu u 18.30 časova.

Nažalost, prethodnih godina su serije ovih timova obilježili i incidenti navijača van terena i nasrtaji na igrače na samom parketu, pa se nadamo da ovog proljeća neće biti takvih scena.

20:33

Kobs promašuje trojku, pobjeda Zvezde

Crveno-bijeli su slavili konačnim rezultatom 82:78!

Vode 1:0 u finalu, a sledeći meč je u utorak!

20:31

Lojd koristi oba penala, Zvezda vodi 4, još 19 sekundi!

Budućnost ima loptu!

20:30

Samo 2 razlike! Lojd promašio, Popović pogodio

Zvezda je imala 15 poena prednosti na sedam minuta do kraja, a Petar Popović je posle Lojdovog promašaja pogodio za samo dva razlike!

Zvezda vodi 80:78 na 32 sekunde do kraja i ima tajm-aut.

20:28

Čak 11 poena Ivanovića u završnici!

Bek Budućnosti potpuno je preuzeo odgovornost i vratio svoj tim u igru.

Na minut i po do kraja, Zvezda vodi 80:76, a Dobrić ne uspijeva da postigne jako važnu trojku iz nekoliko pokušaja.

20:25

Rid zakucava, Budućnost je u igri!

Zvezda je primila čak 17 poena za četiri minuta i tako je njena prednost istopljena na 76:72.

Ipak, ofanzivni skok je donIo crveno-bIJelima jako važne poene Dejana Davidovca, na odličnu asistenciju Lojda.

Zvezda vodi 78:72 na dva minuta do kraja.

20:24

Budućnost se vraća uoči završnice!

Nikola Ivanović je stupio u prvi plan!

Bek Budućnosti dao je trojku iz ugla, a onda je iznudio prekršaj večeras odličnog Ognjena Kuzmića.

Zvezdino vođstvo je prepolovljeno serijom gostiju 10:2. Sada je rezultat 76:72, a do kraja još dva i po minuta

20:18

Zvezdina serija 17:1

I Hol je iskoristio slobodno bacanje i pogodio za dosad maksimalnih "plus 15" - 70:55.

Još sedam minuta do kraja.

20:07

ZVEZDA PONOVO VODI

Ponovo koš uz zvuk sirene - sada je pogodio Noko, posle okreta, za vođsvo 63:55.

Crveno-bijeli su u poslednja dva minuta napravili seriju 10:1, uz šest Dobrićevih i četiri Nokoova poena.

Još 10 minuta do kraja!

20:03

Smjena u vođstvu

BIvši Zvezdin kapiten donio je prednost Budućnosti 54:53, na šta su domaćni odgovorili ukradenom loptom i Dobrićevim zakucavanjem za 55:54.

Mogla je Zvezda da poveća prednost, ali je Dobrić loše dodao Davidovcu.

Još dva minuta do kraja treće četvrtine.

19:52

Pogoci na obije strane, Zvezda vodi u 3/4

Plejmejker Aleksa Uskoković hrabro koristi minute u odsustvu Korija Voldena, pa je u 23. minutu pogodio za vođstvo 47:41.

U narednom napadu, Lojd je pogodio sa distance za Zvezdinih "plus 8" - 49:41.

Džastin Kobs ekspresno je odgovorio trojkom za "minus 5" Budućnosti (44:49).

Na polovini smo treće četvrtine.

19:28

Lazić uz zvuk sirene - važi!

Kapiten Zvezde iskoristio je izgubljenu loptu Nikole Ivanovića i flouterom uz zvuk sirene donio Zvezdi prednost na pauzi 44:38.

Poluvrijeme!

19:28

Upozorenje navijačima - prvo na utakmici

Sudija Sašo Pukl prišao je zapisničkom stolu i uputio prvo upozorenje publici zbog dobacivanja sa tribina.

Podsjetimo, prema usvojenom protokolu posle dva upozorenja sudije će prazniti tribine.

19:20

Trojka Delavalea - sa devet metara!

Na tri minuta do kraja podigao se na šut i sa više od devet metara i pogodio za "minus 4" svog tima.

Zvezda sada vodi 38:34, a ovaj potez će sigurno biti u hajlajtsima.

19:19

I Davidovac pogađa trojku - 36:31

Milojević je pozvao još jedan tajm-aut, u 17. minutu.

Glasno su navijači Zvezde pozdravili trojku Davidovca, nakon što su i imali velikih problema sa šutem na početku meča. Za sada gađaju za tri poena 4/17!

19:17

Zvezda opet vodi, Lojd preko dvojice

Zvezdin Amerikanac dao je trojku za preokret i to uz prekršaj - 33:30.

U toku je 16. minut utakmice.

19:17

Zaboljelo je i Dobrića i Kobsa!

Amerikanac se podigao na šut za tri poena i laktom udario Dobrića u glavu.

Šuter gostiju je morao na klupu zbog pada na kuk, a bek crveno-bijelih se zadržao na parketu posle udarca. I jedan i drugi će trpjeti zbog ovoga...

19:04

Simonović ne uspijeva da "namjesti" ruku

Tri uzastopna šuta za tri poena nije iskoristio iskusni krilni košarkaš Zvezde, potom je promašio i Dobrić! Crveno-bijeli su otvorili meč šutem za tri poena 1/12!

U međuvremenu, Budućnost je "okrenula" rezultat i povela 22:20 košem Luke MItrovića u 13. minutu.

18:59

Budućnost se vratila - Ivanović za "minus 3" !

Bek plavih iznudio je prekršaj Uskokovića i vratio Podgoričane na posjed zaostatka.

Zvezda vodi 18:15 u osmom minutu.

18:58

Dobar start crveno-bijelih, Dobrićeva trojka za 18:9

Davidovac je pokrenuo domaćine u veoma efikasan start meča. U toku je šesti minut.

18:42

Za sada bolji početak Zvezde, 11:4

Davidovac je izbio loptu Ridu, a Lojd je istrčao kontru i pogodio u kontri za "plus 7" Zvezde

Dejan Milojević pozvao je prvi tajm-aut u petom minutu.

18:41

Na početku meča - tehnička za Dejana Milojevića

Trener Budućnosti žalio se zbog dosuđenog prekršaja Džastina Kobsa, a Džordan Lojd je iskoristio slobodno bacanje - 7:4.

Luka Mitrović je dobro uveo goste u napadački ritam, a poene za crveno-bijele postižu Hol, Lojd i Davidovac.

U toku je 4. minut.

18:33

ZVEZDA BEZ VOLDENA!

Definitivno je, bek crveno-belih nije spreman za početak finalne serije!

BUDUĆNOST: Kobs*, Ivnaović, Edžim*, Šehović, Nikolić, Apić, Mitrović*, Dela Vale, Nikolić, Popović, Rid*, Žugić*.

ZVEZDA: Hol*, Lojd*, Uskoković, Davidovac*, Lazić*, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Kuridža, Kuzmić, Noko*

18:03

Crvena zvezda - Budućnost 23:23!

Zanimljivo je da je međusobni skor ovih timova u ABA ligi izjednačen, 23:23.

U Beogradu su crveno-bijeli pobijedili 19 puta uz pet poraza, a u Podgorici Budućnost 18 puta, uz četiri poraza.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

17:11

Zvezda bez Kuridže, da li će moći Volden?

Dan prije meča, trener crveno-bijelih Dejan Radonjić najavio je da krilni centar Marko Jagodić-Kuridža sigurno neće igrati jer još nije oporavljen, a neizvjesno je da li će moći da nastupi bek Zvezde Kori Volden, zbog problema sa leđima.

16:50

Vrijeme je za finale!

Prva utakmica počinje večeras u 18.30, a poznat je i kompletan raspored mečeva Crvene zvezde i Budućnosti u seriji za titulu.