Uživo

BUDUĆNOST DVOKORAKOM U FINALE ABA! Mornar nemoćan, Podgoričani sad mirno čekaju rivala

Podgoričani slavili u Baru

Izvor: PROMO/KK Mornar

Budućnost se plasirala u finale ABA lige, pošto je večeras u Baru pobijedila Mornar 78:92 (20:27, 30:25, 17:27. 11:13) i tako slavila sa 2:0 u seriji.

Drugi finalista biće pobjednik "majstorice" između Crvene zvezde i Igokee. Tim iz Aleksandrovca je ranije danas lako savladao branioca titule i izborio se za treći meč.

Mornar je pružao jak otpor, ali je Budućnost postavila sjajnu odbranu, došla do šuta u drugom poluvremenu i tada je stekla prednost koju je čuvala do kraja.

Mornar je bio dobar, ali je Budućnost prosto bila bolja. Djeluje da je Dejan Milojević odlično natempirao formu, pošto je tim večeras pružio svoju možda i najbolju partiju u sezoni. Podgoričani su za dva šutirali 20/41, a za tri 11/24. U jednom trenutku je šut za tri mu je bio 10/18.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 21, Amadeo Dela Vale ubacio je 17, a Vili Rid 14 poena.

U ekipi Mornara najbolji je Derik Nidam sa 13 poena.

22:51

Kraj

78:92 (20:27, 30:25, 17:27. 11:13)

22:49

39' Budućnost sve kontroliše

+11 70 sekundi do kraja, Mornar se predao.

22:46

38' Mornar je prišao, ali vremena skoro da nema

Svjesno je Budućnost oborila tempo u ovoj četvrtini, samo 17 poena su dali timovi, ali to odgovara Podgoričanima. 76:87.

2:37 do kraja.

22:42

35' Budućnost upostavila kontrolu

Skače, viče, menja Mihailo Ivanović, pokušava nekako da razmrda tim, ali Budućnost je namjestila šut i stekla prevlast u skoku i sigurno čuva prednost. Nidam se vratio u igru i postigao trojku – 74:86.

Ima još pet minuta, ima vremena, ali kako sada stvari stoje na parketu, Budućnost sigurno ide ka finalu.

22:39

31' Odmah se Budućnost vraća na +15

Dela Vale odmah dao trojku na početku četvrte četvrtine i opet je +15, 67:82. Budućnost trojke šutira 10/18. Sjajno!

22:39

Kraj treće četvrtine

Ivanović je pogodio trojku za +15 Budućnosti, ali je Pulen vratio u poslednjim sekundama dionice i donio kakvu-takvu nadu Mornaru. 67:79

Još 10 minuta nade za Mornar…

22:38

29' Veliki nalet Budućnosti

Probao je Mornar da uhvati rezultatski priključak, ali Rid u odbrani i Dela Vale u napadu su odbili taj napad i Budućnost je došla do maksimalnih +12 – 64:76.

Tajm-aut za Pavićevića.

22:24

26' Brz odgovor Mornara

Vezao je pet poena, Milojević mora da traži tajm-aut - 62:67

22:18

25' Budućnost sigurno vodi

Sjajna partija Rida, odličan je na oba kraja, a Budućnost je sredinom četvrtine došla do prve dvocifrene prednosti – 57:67.

Na to je Nidam odgovorio trojkom. Ništa ovdje još nije gotovo – 60:67.

22:00

Govor brojki

Nemanja Vranješ dao je devet poena za Mornar, Aleksandar Lazić i Marko Jeremić po sedam, a Džejkob Pulen šest.

Džastin Kobs već ima 16 poena za Budućnost, Petar Popović dodao je devet, a Vili Rid osam, uz tri blokade.

22:00

Kraj prvog poluvremena

Budućnost vodi posle prvog poluvremena 50:52.

Preko 100 poena u prvom poluvremenu. Veliku borbu smo gledali, ekipe su se šest puta smjenjivale u vođstvu. Budućnost je mnogo bolja u šutu – 60 odsto za dva i 40 odsto za tri. Mornar ima problema u šutu iz igre – 15/39.

21:50

18' Kakva borba!

Razvila se velika borba u Baru, Vili Rid dijeli blokade "kao lud", a Budućnost je preuzela vođstvo, a onda i pogriješila, tako da je Mornar izjednačio. Žestoko je. 47:47

21:34

14' Sad Mornar opet vodi

Sjajni Vranješ je pokrenuo Mornar, koji je zaigrao mnogo bolje i agresivnije sada, a Barani su napravili seriju 13:3 u prva četiri minuta i vratili prednost. Sada je 33:30

21:23

Kraj prve četvrtine

Mornar je poveo 10:4, ali Petar Popović je pokrenuo Budućnost, uveo je u dobar ritam i Podgoričani su napravili preokret.

Amedeo Dela Vale je 35 sekundi prije kraja dao trojku za maksimalno vođstvo gostiju – 20:27 na kraju četvrtine.

Treba reći da je Mihailo Pavićević u više navrata bio bijesan i jako ljut na svoj tim. Vidjećemo šta će uraditi u pauzi.

21:17

8' Preokret Budućnosti

Ajzeji Vajthedu je suđena nesportska lična greška, ali je Nikola Ivanović promašio oba bacanja, samo da bi Petar Popović ubacio trojku. Posle neuspjelog napada Mornara, Danilo Nikolić istrčava kontru uz faul i daje dodatno bacanje – 16:20.

Vrlo efikasan početak.

21:12

7' Budućnost se vraća

Revija promašaja na obje strane, ali Budućnost je napravila seriju 10:1 i povela, ali Pulen odgovara trojkom. Neriješeno je i sad imamo borbu! 14:14