ŠOU! JOKIĆ BLISTA, DENVER GAZI RIVALE, JEDNOG POGOTOVO: Slavni tim su pobedili 13 PUTA uzastopno!

Autor Kristina Stevović Izvor mondo.rs

Nikola je ponovo bio maestralan, a heroj pobede bio je tako izvrsni Džamal Marej!

Izvor: Tanjug/AP/David Zalubowski

Denver Nagetse u ovom trenutku niko ne može da zaustavi!

Sjajni tim Majka Melouna ostvario je ovog jutra osmu pobedu u poslednjih devet mečeva, i to posle produžetka:

Denver - Čikago 131:127 (20:30, 27:25, 34:34, 35:27, 15:11)

Nikola Jokić nastavio je da igra fenomenalno, pa je završio meč sa čak 34 poena, 15 skokova i devet asistencija, uključujući i sjajno dodavanje plejmejkeru Džamalu Mareju (takođe 34 poena) za produžetak u poslednjem napadu.

Pogledajte!

dzamal marej
Izvor: YouTube/BAKETS

Nagetsi su pobedili Čikago Bulse čak 13. put uzastopno na svom terenu, iako su Zek Lavin (32) i Oto Porter Džunior (22) doveli slavnu franšizu nadomak pobede. Međutim, gosti su ko zna koji put stali kad je bilo najvažnije, pa su u poslednjoj četvrtini ispustili čak 14 poena prednosti (103:89) na osam minuta do kraja.

Denver je tu prednost istopio za pet minuta, poveo pred finiš 108:107 zakucavanjem Majkla Portera Džuniora, a onda je usledila drama na kraju poslednje četvrtine, koju je rešio Marej.

Kao i u četvrtoj četvrtini, Marej je zablistao i u produžetku i na 10 sekundi do kraja "overio" pobedu kojom je Denver potvrdio i sjajnu formu i ostao peti na "tesnoj" tabeli Zapadne konferencije, sa skorom 25-16.