BUDUĆNOST SAVLADALA FMP

SJAJAN DEBI MILOJEVIĆA: UBJEDLJIV TRIJUMF BUDUĆNOSTI!

Autor Jovana Raičević Izvor MINA

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su danas u Železniku ekipu FMP-a 99:88, u utakmici 17. kola ABA lige.

To je 12. trijumf podgoričkog tima u regionalnom takmičenju ove sezone, u kojoj ima i tri poraza.

Podsjetimo, Budućnost je, na debiju novog trenera Dejana Milojevića, povela na startu 7:0, u osmom razlika je iznosila 11 (31:20), a u desetom minutu 16 poena (38:22).Podgorički tim na poluvremnu vodio je 63:39, što je klupski rekord po broju postignutih poena.

Razlika je u finišu treće četvrtine iznosila i 30 poena (73:43).Najefiaksniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 20, Nikola Ivanović ubacio je 15, a poen manje Danilo Nikolić.

U ekipi FMP-a bolji od ostalih bili su Džozef Hends i Nemanja Nenadić po 13 koševa,Budućnost Voli će u narednom kolu, 6. februara, ugsotiti Cedevita Olimpiju