ZVEZDA NAPRAVILA SENZACIJU U MADRIDU: Velika pobjeda protiv Reala - po Radonjićevom ukusu!

Autor Gordana Bojanić Izvor mondo.rs

Crvena zvezda iznenadila je u glavnom gradu Španije i savladala "kraljevski klub"!

ognjen dobric

Zvezdina pobeda za pamćenje - protiv Reala u Madridu!

REAL – ZVEZDA 77:79 (21:23, 19:22, 18:21, 19:13)

Ekipa Dejana Radonjića priredila je senzaciju odigravši sjajan meč, pre svega u odbrani. Na svom delu terena je gradila vođstvo do maksimalnih "plus 12" na pet minuta do kraja, a onda je u dramatičnoj završnici uspela da odbrani poslednji napad.

"Radonjićevski" je stavila pečat na pobedu - defanzivom!

Plejmejker crveno-belih Kori Volden dao je čak 16 poena u prvom poluvremenu i iz sjajne pikenrol igre uveo Beograđane u odličan napadački ritam. Za to vreme, odbrana Zvezde u nekoliko faza utakmice sprečila je Madriđane da "vide" koš.

Dva dana nakon što su u Valensiji "isprašeni" sa 20 razlike, crveno-beli su u glavnom gradu Španije odigrali sa potpuno drugačijom energijom i nemoguće je izdvojiti jednog heroja pobede. Poslovično borbeni Ognjen Dobrić (13 poena) pridružio se Voldenu na prelazu druge i treće četvrtine, a onda su u prvi plan istupili rezervisti sa važnim ulogama - Aleksa Radanov (6 poena) i Duop Rit (10).

Ponavljamo, sve to vreme Realu nije dopušteno da se razigra (13/33 za dva, 11/28 za tri), a kada je Zvezda najčvršće stegla odbranu - stekla je i maksimalnih "plus 12" (70:58) na pet i po minuta pre kraja.

Od tog trenutka, Real je "na mišiće" našao način da se vrati u meč, da maksimalno iskoristi nesportski faul Branka Lazića na minut do kraja i da zahvaljujući promašaju dekoncetrisanog Kina Koloma izbori napad za pobedu ili produžetak!

Španski plejmejker iskoristio je samo jedno slobodno bacanje na šest sekundi do kraja, Zvezda je u tom trenutku imala vođstvo 79:77, a Radonjić je odlučio da njegov tim ne pravi faul. Uzdao se u odbranu i ona je donela pobedu.

Madriđani su u preostalom vremenu išli na koš za dva poena, lopta je došla do Džejsija Kerola, ali je šut "La Mitraljete" bio "kratak" i lopta je stala na prvom obruču. Tako je Zvezda ostvaril iznenađujuću pobedu - i drugu na istom mestu u poslednje tri godine.

Iako je središte bitke za plasman u Top 8 i dalje daleko od Zvezde (7-13), ova pobeda daće joj veliku energiju i samopouzdanje na početku važne nedelje, tokom koje će u petak igrati protiv Barselone u "Pioniru", a onda u nedelju protiv Mornara u Baru.

REAL: Kozer 2, Fernandez 11, Abalde 2, Tajus 4, Laprovitola 10, Alosen, Dek 10, Garuba 2, Kerol 7, Tavares 9, Tompkins 10, Tejlor 10

ZVEZDA: O'Brajant, Hol, Volden 18, Uskoković, Davidovac 2, Lazić 7, Rit 10, Radanov 6, Dobrić 13, Jagodić Kuridža 3, Kuzmić 4, Kolom 8.

Tabela Evrolige: CSKA 15-5, Barselona 14-6, Real 13-7, Zenit 12-6, Armani 12-7, Bajern 12-8, Efes 11-9, Žalgiris 11-9, Valensija 11-9, Olimpijakos 10-9, Fenerbahče 10-10, Makabi 9-11, Baskonija 9-11, Zvezda 7-13, Alba 7-13. Asvel 6-13, Panatinaikos 6-13, Himki 2-18.