Uživo

PARTIZAN IGRAO PROTIV SEBE I POBEDIO CIBONU: Neshvatljivo prazna igra u trećoj četvrtini i na kraju trijumf

Partizan vodio, "na tacni" predao rivalu prednost, pa morao da se "čupa"

Izvor: Dragana Stjepanovic, ABA liga/Partizan NIS

Pobeda Paritzana 82:75 (27:21, 23:19, 17:25, 15:10)

Kakva, slobodno možemo reći, sumanuta utakmica Partizana! Odličan šut, dominacija u skoku i na kraju igranje po ivici provalije, bez ikakve potrebe.

Partizan je krajem prvog poluvremena imao 15 poena prednosti, drugo je počeo sa 10, a onda u trećoj deonici gubio pet. Na kraju, sigurnost i stabilnost doneli su crno-belima Nemanja Gordić i Nikola Janković.

Uskoro opširnije...

18:59

Kraj!

Pobeda Paritzana 82:75

Partizan je u poslednji minut ušao sa sedam poena prednosti, nije uspeo da pogodi iz dva puta, ali Nikola Janković hvata jako važan ofanzivni skok 43 sekunde pre kraja i ide na liniju penala. Pogađa oba i to je 73:82

Janković ima 15 poena i 12 skokova do sada.

Nakon toga Veličković je dobio tehničku grešku, Cibona daje bacanje i promašuje napad i to bi bilo to.

18:53

Opuštanje u finišu

1.26 Partizan je jeftino "prodao" dve lopte, sada ima 19 izgubljenih i Filipovski traži tajm-aut, 73:80

18:51

Mika aut, Partizan i dalje vodi

2.20 Prkačin daje trojku! Sedam minuta i 18 sekundi je trebalo Ciboni da postigne poen u ovoj četvrtini. Posle toga Mika ponovo pravi faul u napadu, što mu je maltene zaštitni znak, posle toga američki centar pravi faul na Bundoviću i mora na klupu.

Janković se nije odmarao ni minut na klupi. Bundović daje oba i to je 70:80

18:49

Cibona i dalje bez poena

3.39 Janković nije iskoristio napad, a Cibona u svom promašuje dve trojke, to je 6/23 za tri! Neshvatljivo zašto insistiraju toliko kad im loše ide. Veličković daje poluhorog i Partizan vraća maksimalnih +15.

To je serija 13:0 Partizana, 65:80

Neverovatno greši Cibona.

18:47

Cibona pet minuta bez koša

5.16 Gordić 10. asistencija, Pejdžova četvrta trojka – 65:78.

Posle toga Bundović je probacio loptu kroz obruč iza linije za tri poena, ali je posle pregledanja snimka utvrđeno da je faul bio pre šuta. U novom napadu Bundović promašuje trojku, a onda i Prkačin

18:42

Opet je dvociren Partizan

6.26 Nikola Janković hvata ofanzivni skok i postiže koš. Partizan je ponovo "dvocifren". Bundović pravi faul u napadu, sad je Cibona "u bunilu" i ne može da pronađe put do koša. 65:75

Janković i Gordić su definitivno pokrenuli Partizan

18:40

Ponovo osetnije vođstvo Partizana

7.30 Dobra odbrana crno-belih, kao da ih je prošla ona magla u glavi iz treće četvrtine. Ovu deonicu su počeli serijom 6:0. 65:73

Cibona i dalje bez poena.

18:37

Crno-beli sad imaju osetniju prednost

9.01 Gordić je sada dao koš za 65:71 i Velić mora da traži tajm-aut

18:35

Počelo je poslednjih 10 minuta

Gordić je lepo pronašao Jankovića koji postiže "zicer". To je deveta asistencija Partizanovog pleja i vođstvo gostiju 65:69 na početku poslednje četvrtine.

18:34

Deluje da ćemo gledati nepotrebno napetu završnicu

Pejdž gubi loptu, Drežnjak daje koš, a onda Dangubić postiže svoju treću trojku iz trećeg pokušaja za izjednačenje, 65:65.

Posle toga Cibona gubi loptu, a Pejdž daje koš za 65:67. Cibona ima poslednji napad, ali ga ne koriste. Kraj četvrtine, 65:67

Partizan je počeo deonicu sa 10 poena prednosti, imao je nesportsku protivnika, ali Cibona je u jednom trenutku imala pet poena prednosti.

Ne bi smeo Partizan ovako da se muči sa Cibonom, ali tako je.

18:31

Sprema nam se nova "klackalica"

1.37 Brzih 7:0 Partizana, gledali smo tajm-aute kao da je završnica plej-of utakmice. Bundović na drugoj strani daje koš uz dodatno bacanje i Cibona opet vodi, 63:62

18:29

Novi preokret

1.55 Janković pogađa oba bacanja i Partizan prilazi na pola koša, 60:59. Centar crno-belih je vratio svoj tim u igru, konačno je ekipa agresivna u odbrani i odmah nagrada: trojka Pejdža! 60:62

Tajm-aut Velića.

18:26

Konačno dobar napad Partizana

3.01 Konačno dobar napad Partizana! Janković polaže i to su prvi poeni iz izgrađenog napada crno-belih u ovoj četvrtini, posle sedam minuta. Dangubić gubi loptu, mnogo je borbenija Cibona. 60:57

18:24

Raste prednost Cibone

Sad Bundović lagano "rešava" Tomasa, raspali su se gosti, samopouzdanje je nestalo. Krilni centar Cibone daje i doatno bacanje za 59:55

Potom Tomas pravi faul u napadu, a pošto je Partizan izašao iz bonusa, to su bacanja za Bundovića. Filipovski uvodi Jankovića. Cibona vodi 60:55

18:23

Partizan nije dao koš iz izgrađenog napada

3.51 Odlučile su sudije da je bio faul i Pejdž pogađa oba penala za 56:55

To je koš iz kontre i tri bacanja u ovoj četvrtini.

18:21

Sumanuta serija grešaka Partizana

3.51 Teško je objasniti koliko nepotrebno komplikuju igrači Partizana u napadu. Lopta kruži, ali bez ideje, prave se nepotrebne rotacije, niko ne uzima šut. I treći put u ovoj četvrtini se gleda snimak da se vidi da li je istekao napad crno-belih ili je faul dosuđen na vreme. Partizan je dao tri poena za nešto više od šest minuta igre!

Neshvatljiv pad u igri crno-belih

18:18

Postaje teško za gledanje

4.48 Greška za greškom Partizana u napadu i potpuno šuplja odbrana doveli su do toga da Cibonavodi 56:53

16:3 serija Cibone, posle toga nova izgubljena lopta Partizana i novi tajm-aut Filipovskog!

18:16

Neverovatno!

5.33 Mika je faulirao Drežnjaka, koji koristi oba bacanja i Cibona vodi! 54:53

Imao je Partizan 15 poena prednosti krajem prvog poluvremena

18:14

6.04 Konačno koš iz igre Partizana, ukradena lopta, kontranapad i polaganje Mike! 49:53

Na drugoj strani brljotina gostiju, Miler-Mekintajer potpuno nepotrebno faulira Mura, koji je šutirao za tri "iz očaja" na isteku napada. On koristi sva tri poklonjena bacanja i to je samo poen razlike 52:53

18:12

Serija Cibone 9:1 za tri minuta treće četvrtine

7.04 Mika gubi loptu jer je proveo tri sekunde u reketu, a onda Markota daje koš. Posle toga Kodi gubi loptu, a Drežnjak sam istrčava i privodi Cibonu samo na koš zaostatka 49:51

Tajm-aut Filipovskog koji urla na svoje igrače!

18:10

Stali su gosti i u napadu

8.22 Ogromnu rupu u odbrani primetio je Tomas i krenuo u prodor. Sudije su pokazale da je to nesportski faul i to su potvrdile posle dugačkog gledanja snimka. Usledilo je objašnjenje Markoti – udario je protivnika po glavi.

Tomas je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje, prvi poen Partizana u drugom poluvremenu, posle 100 sekunudi. Nakon toga Partizan gubi loptu, a Prkačin daje koš i Cibona se vratila 44:51

18:06

Cibona kreće u napad

8.56 Toni Nakić počinje drugo poluvreme još jednom promašenom trojkom za Cibonu, dok je Partizan na drugoj strani prekomplikovao i istekao mu je napad. Na drugoj strani je Prkačin prodro pored Mike, koji ga je faulirao za dodatno bacanje, koje nije iskoristio. Prvi poeni u drugom poluvremenu, 42:50

17:50

Odličan šut, efikasan napad, ali slaba odbrana

Sjajan je Partizan u napadu – 10/16 za dva, 8/16 za tri, uz 21 skok od čega sedam u napadu. Ekipa ima i 14 asistencija. Opet, Beograđani se muče u odbrani, nemaju rešenja za Bundovića, imaju osam izgubljenih lopti, što je već standardni problem crno-belih ove sezone.

Cibona za dva šutira 8/14, a za tri 5/15, što je previše, jer ona nije izrazito šuterska ekipa i ne oslanja se obično toliko na šut.

17:48

Kraj poluvremena!

Dobra odbrana Cibone, Pejdž je promašio trojku, ali Tomas hvata ofanzivni skok, a lopta završava kod Kodija, koji je dugo čuvao loptu, ali je Tomas proveo tri sekunde u reketu. Cibona je imala devet sekundi za napad, ali je Prkačin promašio 40:50

17:45

Dobra odbrana Cibone, ali Partizan čuva prednost

37'' Mur se vratio u igru i brzo pogodio trojku, ali na drugoj strani Tomas daje koš uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. On ima već sedam skokova. Cibona je pronašla put do koša preko Novačića i tako uveo poluvreme u poslednji minut.

Kodi baca "lenji" pas, Drežnjak krade loptu, a Kodi ga faulira. Igrač Cibone je siguran oba puta za 40:50.

Tajm-aut Filipovskog

17:42

Trojka, trojka i opet trojka!

2.08 Kodi daje trojku, sedmu za Partizan, koji je ponovo dvocifren 33:45. Čim je Bundović izašao, stao je napad Cibone. Mika nema problema da zaustavi 18-godišnjeg Roka Prkačina u odbrani. Onda Dangubić daje trojku, 33:48 i to je maksimalna prednost Partizana.

17:40

Nema rešenja za Bundovića

3.22 Posle tajm-auta Filipovskog, Mika daje koš, a onda Partizan rotira u odbrani, ali Filip Bundović daje preko Tomasa ovog puta. Imaju Beograđani problem da zaustave 26-godišnjeg krilnog centra Cibone. Srećom po crno-bele, on pravi treći penal i Velić mora da ga izvodi iz igre. Kodi pogađa oba bacanja 33:42

17:37

Prvi tajm-aut Filipovskog

4.22 Roko prkačin daje koš, vreme je za prvi tajm-aut Partizana! 31:38

17:35

Ne daju se "vukovi"

5.14 Seriju gostiju prekida Tomas košem i dodatnim bacanjem za 27:38, a onda opet Bundović preko Mike postiže koš. Krilni centar izgleda zna da "reši" Partizanovog Amerikanca u napadu. 29:38

17:33

Bolja odbrana, mini-serija Cibone

6.16 Cibona konačno postiže poene u drugoj četvrtini – Radovičić za tri! To je 24:35, a Ciboni su trebala dva minuta i 47 sekundi da postigne neki poen u drugoj četvrtini. Bilinovac je poslao dao jedno od dva bacanja, a onda je u narednom napadu izgubio loptu. To je mnogo bolja odbrana domaćina. Bundović protiv Mike daje i privodi Cibonu na 27:35. Mini-serija "vukova" 6:0 posle tajm auta.

17:29

Raste prednost gostiju u Draženovom domu

7.39 Nikola Janković daje koš, a onda Gordić krade loptu i polaže sam u kontri za 21:35. Cibona nema poen u drugoj četvrtini, a Partizan bolje šutira za tri (6/11) nego sa penala (3/6)

17:28

Partizan konačno dvocifren

8.51 Druga četvrtina počela je trojkom Pejdža (posle promašaja Marića), a onda je Nikola Janković pogodio jedno od dva bacanja i to je već dvocifrena prednost Partizana 21:31

17:25

Činjenice posle prve četvrtine

Partizan je pogodio pet trojki u prvoj četvrtini iz 10 pokušaja, dok je za dva šutirao 5/9. Kada se tome doda i 13 skokova (4 ofanzivna) naspram Ciboninih 7, lako je pronaći uzroke vođstva. Partizan je fizički jači i ako Cibona ne popravi šut spolja, teško da će moći da ugrozi goste.

17:23

Partizan stiže do vođstva na kraju prve

Markota je dao dva penala, a onda je Gordić sjajno uposlio Jankovića koji pogađa, a onda smo videli nešto što se retko viđa – Vucić je promašio zakucavanje. Na drugoj strani Janković promašuje, a onda je Gnjidić otišao na liniju za slobodna bacanja i pogađa drugo, 21:25, 34 sekunde pre kraja. Tomas je nekako uspeo da pogodi poluhoror, a onda i blokirao Gnjidića i to je kraj prve četvrtine – 21:27

17:20

Konačno osetnije vođstvo Partizana

1.43 Pejdž je dao trojku, a onda sledi serija promašaja i faulova na obe strane, da bi Tomas konačno pogodio trojku i doneo Partizanu malo osetnije vođstvo, 18:23

17:17

Smenjuju se timovi u vođstvu

3.39 Bundović daje trojku, a onda Mika daje iz okreta, da bi Drežnjak sa penala pogodio oba puta. Prava klackalica: 18:17

17:14

Ujednačeno u Zagrebu

4.33 Cibona je izašla iz bonusa, Dangubić pogađa jedno od dva bacanja, a onda Zagorac opet daje trojku za novi preokret. Onda Markota pogađa trojku za 13:12, da bi Dangubić posle blokade Mike pogodio za tri - 13:15.

17:12

Sad Cibona pravi preokret

6.25 Posle tajm-auta Drežnjak daje trojku, a onda Veličković gubi loptu, da bi na kraju tog poseda i skoka u napadu, Drežnjak dao još jedan koš i sad Cibona vodi 10:8.

17:10

Preokret!

7.15 Erik Mika pravi faul u napadu i to je već tema ove sezone Partizana: izgubljene lopte, faulovi u napadu. Prkačin opet daje koš, a onda Mika posle faula u napadu daje prvi koš iz igre. Posle odbranjenog napada Cibone, Zagorac pogađa trojku! Sviran je i faul, tako da su crno-beli dobili i loptu sa strane, ali je nisu iskoristili. Nakon dobre odbrane, Dangubić istrčava i to je 5:8

17:05

Cibona je povela

9.19 Počelo je penalima Dangubića, koji je pogodio samo prvi. Odgovara Cibona košem i prodorom Roka Prkačina, velike nade hrvatske košarke. On to korsti i domaći vode 3:1.