Uživo

PARTIZAN SLOMIO ZADAR NA DEBIJU NOVOG TRENERA: Presudio sjajan šut za tri poena u drugom poluvremenu

Nije bilo loše na početku, ali ima još mnogo posla za Filipovskog

Izvor: Dragana Stjepanovic, ABA liga/Partizan NIS

Partizan je pobedio na debiju novog trenera Saša Filipovskog. Bilo je tu starih boljki: izgubljenih lopti, faulova u napadu, ali i vidnih poboljšanja.

Na kraju, u 6. kolu ABA lige, Partizan - Zadar 78:63 (19:16, 19:18, 22:16, 18:13)

Uskoro opširnije...

22:48

Kraj meča, pobeda Partizana!

Meč je završen! 78:63

22:44

Zagorac!

3.00 Gordić daje jedno bacanje za 75:61, a onda Mika pravi peti faul, naravno u napadu. Slab učinak Amerikanca večeras, na klupu odlazi bez poena. No, nije loše uopšte, a posle trojke Zagorca, stvari deluju rešeno! 78:61

To je šut Partizana 9/12 u drugom poluvremenu za tri!

22:41

Na dobrom su kursu crno-beli

4.35 Gordić na polovini poslednje četvrtine daje oba penala i Partizan ima +11. To je osam poena Gordića u ovoj četvrtini. Posle toga je Pejdž krenuo u kontru, ali mu je Karter blokirao zakucavanje. Popravio je to Zagorac, a Mršić traži tajm-aut. Na dobrom putu su crno-beli 74:61

22:37

Opet je domaćin dvocifren!

5.46 Karter je dao jedan penal i smanjio prednost domaćina. Potom je Partizan izgubio loptu, a Onuaku zakucao i dobio potpuno nepotrebnu tehničku grešku! To je kraj za Amerikanca, a domaćinu će biti olakšan posao. Pejdž je dao jedno bacanje, a onda Zagorac daje još jednu trojku! 70:59!

22:32

Opet Gordić!

7.17 Opet Gordić daje trojku i to je opet dvocifrena prednost Partizana! 66:56 Šut za tri je ključ, kao i uvek

22:30

Gordiiiiić!

8.00 Ne! To je bio nesportski faul pri šutu za tri! Jako čudna odluka, ne može da veruje Dangubić, čuju se psovke iz prazne hale. Karter pogađa sva tri bacanja i sada je lopta sa strane. Za sada seriju 6:0 pravi samo Karter. 60:56 Brani Partizan napad posle bacanja, a Gordić daje trojku 63:56

22:27

Opet haos na početku četvrtine

8.37 Mavra daje trojku na početku poslednje četvrtine, a Pejdž promašuje, a onda i Veličković posle svog ofanzivnog skoka. Vuković je promašio dva zicera, a onda i Gordić na drugoj strani. Opšti jedan haos, što se kaže, koji prekida Dangubić nesportskim faulom.

22:24

Još 10 minuta!

Ništa od poslednjeg napada, odbranio se Zadar, Pejdž je uspeo samo da uputi jako težak šut. Partizan konačno ima dvocifrenu prednost, u ovoj deonici je dao pet trojki i to je ključ ovog vođstva.

60:50 pred poslednju četvrtinu.

22:22

"Haubica" Dangubić!

23'' Janković daje jedan penal i to je sada maksimalna prednost Partizana, 57:46 pred poslednji minut. Karter je šutirao u padu i pogodio, a Dangubić daje novu trojku! To je sad 3/3 za tri, uz 3/3 za dva, bez promašaja za Nemanju! Vuković daje koš za 60:50.

Filipovski traži tajm-aut da nacrta poslednji napad u deonici.

22:19

Konačno, trojke!

1.43 Mavra daje oba penala, ali Dangubić daje još jednu trojku, a onda i Pejdž! To je dvocifrena prednost Partizana, prvi put večeras, 56:46

To je serija domaćih 11:2!

22:16

Nezaustavljivi Janković!

2.44 Novi poeni Jankovića, prvi koš posle skoro dva minuta. Tajm-aut Mršića. Partizan ponovo ima osetniju prednost, 50:44

22:14

Mnogo izgubljenih lopti Partizana

3.24 Dangubić daje trojku! To je 4/4 za Nemanju iz igre večeras. Partizan je konačno odbranio napad i sprečio ofanzivni skok, ali nova izgubljena lopta za crno-bele, 10. a čak peta za Jankovića! 48:44

22:12

Ne da se žilavi Zadar

4.23 Janković pogađa pod košem, to su laki poeni za Partizan i centar crno-belih je sad najefikasniji igrač tima sa 12 poena. Na drugoj strani Veličković pravi faul, a Planinić daje oba bacanja. 45:44

Zadar mnogo bolje koristi svoje skokove u napadu

22:10

Zadar se vratio!

5.33 Domagoj Vuković pogađa trojku i privodi Zadar na samo poen zaostatka! 43:42

Tajm-aut Filipovskog, na pola smo treće deonice

22:08

Onuaku se raspucao

6.02 Onuaku daje koš, dao je sva tri Zadra u ovoj deonici, odgovara Dangubić, a onda OPET Onuaku, iz kontakta – 43:39

22:06

Koraci Zadra - faul u napadu Partizana!

Partizan izlazi iz bonusa posle manje od dva minuta igre. Erik Mika pravi svoj četvrti faul, a Onuaku na svoj specifični način daje jedno od dva bacanja! 41:35

Izvor: Printscreen/TV Arena sport

22:04

Konačno šut i koš!

8.19 Drugo poluvreme počeli smo faulom u napadu Paritzana, sudijskim podbacivanjem, a onda koracima Junakovića. To je 14. izgubljena lopta za Zadar, ali crno-beli "odgovaraju" još jednim faulom u napadu. Prošao je minut bez šuta na koš. Onda Zadar gubi još jednu loptu, pa Onuaku pravi faul. Konačno, posle 79 sekundi drugog poluvremena viđamo šut iz igre – Veličković pogađa za tri! 41:34

21:46

Poluvreme

Posle razmene izgubljenih lopti i drugih grešaka, Partizan gubi loptu u svom poslednjem napadu, a Onuaku u poslednjoj sekundi daje koš za 38:34

Zadar ima 12 izgubljenih lopti, ali ima dobar procenatšuta za dva (60%). Sa druge strane, Partizan ima 11 šuteva više za dva za procenat od 44 odsto, zatim devet skokova u napadu iz čega je dao samo 10 poena, što su neki od razloga ovako male prednosti.

21:42

Dobra reakcija Partizana

1.16 Filipovski je tražio tajm-aut posle koša Zadra, nakon čega je Kodi promašio trojku, a onda Karter izgubio loptu, da bi Kodi dao koš, a onda i Janković još jedan, Partizan vodi 38:32

21:37

Ne može Partizan nikako da se "odlepi"

2.31 Onuaku faulira Jankovića, koji pogađa oba bacanja, a onda Zadar opet gubi loptu, to mu je 11. "prodata" u prvih 17 minuta! Tomas daje za dva i to je 34:29, vratio se Partizan mini-serijom 6:0, ali to prekida Bursać trojkom!

Filipovski traži tajm-aut! 34:32

21:34

Probudio se Zadar

4.03 Bursać bez gledanja dodaje Karteru, koji zakucava za novo vođstvo Zadra. Sa druge strane Kodi daje trojku i vraća prednost Partizanu 31:29

21:31

Sad je izjednačeno

4.58 Onuaku je ušao, uspostavio stabilnost u skoku za Zadar, a onda pogodio za vođstvo gostiju, 24:25, ali je to kratko trajalo jer Tomas pogađa trojku, a onda je Gilbert "popravio" i sada je nerešeno, 27:27.

21:28

Drži se Zadar nekako

7.07 Gilbert je dao koš i promašio dodatno bacanje, tako da je Zadar prišao na "pola koša", 22:21. Trifunović biva fauliran u prodoru i pogađa oba bacanja. Opet je tri razlike 24:21

21:26

Nudi se Zadar, Partizan govori "ne, hvala"

7.57 Tek što smo pohvalili visoke igrače Partizana, Tomas promašuje zakucavanje! Ipak, Zadar opet "prodaje" napad, Partizan opet ima ofanzivne skokove, ali Mika biva blokiran, samo da bi Zadar u potonjem napadu izgubio loptu!

Festival, odnosno vašar grešaka. 22:19

21:24

Partizan bolji, prednost ne raste

Janković je dao jedno od dva slobodna bacanja, a onda Tomas pogodio koš. Vrlo dobro rade visoki igrači Partizana u napadu. Na drugoj strani, međutim, Junaković pogađa uz bacanje i opet je +3 – 22:19

21:21

Partizan ima samo tri poena prednosti na kraju prve četvrtine

Mavra daje oba bacanja, a Partizan je na drugoj strani uspeo samo da izbori ofanzivni skok i još jedan napad, ali bez bacanja. Iako je Zadar mnogo više grešio, a Partizan dominirao u skoku, domaćin ima samo tri poena prednosti na kraju prve četvrtine, 19:16

21:18

Zadar mnogo greši

Gordić prodire i daje koš. Prvi poeni bekova Partizana večeras dolaze posle skoro devet minuta. Na drugoj strani, Zadar već ima SEDAM izgubljenih lopti, a u odbrani sada pokušava zonskom odbranom nešto da reši igra se poslednji minut. 19:14

21:17

Razigrao se Janković

1.40 Martin Junaković je pronašao rupu u odbrani domaćina i poentira. Na drugoj strani, Nikola Janković hvata još dva skoka u napadu i posle još malo dodavanja daje i šesti uzastopni poen. Na drugoj strani Vuković pogađa trojku 17:14

21:14

Partizan nekako gradi vođstvo

3.31 Zadar pokušava sa zonskom odbranom, Mavra je dao dva penala, a onda Janković pogodio pod košem. Uprkos greškama na obe strane, Partizan je za sada bolji. Janković "popravlja" Tomasa i to je sad 15:9

Veljko Mršić traži tajm-aut.

21:11

Pogađaju samo Veličković i Dangubić

4.42 Probao je Bursać preko Novice, nije uspeo, Janković hvata skok, ali mu Karter uzima loptu, ali je Zadar bacio u aut. Ovo vam pišemo ne zato što je mnogo važno, već da bismo vam dočarali pomalo haotična dešavanja na parketu. Dangubić se zabio u reket, podigao iz okreta i pogodio, ali zatražio zamenu. 11:7

21:08

Veličković igra kao da je 2008.

6.26 Mavra je dao trojku, a onda na drugoj strani Veličković pogađa iz koraka unazad preko protivnika za izjednačenje, a onda kapiten crno-belih pogađa poluhorogom! Novica kao u najboljim danima 9:7

21:06

Koš za koš se igra

8.10 Mrava daje oba penala, a Dangubić sa druge strane pogađa sa poludistance. 5:4 Partizan već ima tri penala...

21:03

Počelo je haotično

9. 14 Zadar ima prvi napad, mladi Brala je pronašao put ka košu, ali je promašio dodatno slobodno bacanje. Dangubić odmah gubi loptu, ali je Partizan osvaja, pa opet gubi. Onuaku promašuje, Partizan iz popravnog kreće u svoj prvi napad i Veličković daje trojku! 3:2