Košarka

ZVEZDA NIJE IZDRŽALA DO KRAJA U MOSKVI: Himkijv "rafal" zaustavio crveno-bele u 4/4!

Autor Gordana Bojanić Izvor mondo.rs

Ekipa Saše Obradovića izgubila na gostovanju dosadašnjem "fenjerašu" tabele Evrolige.

Izvor: MN Press

Posle ravnopravne tri četvrtine, tokom kojih je češće vodila u "egal" borbi, Zvezda je ipak pala kada je bilo najvažnije.

Himki - Zvezda 83:77 (19:22, 25:18, 14:17, 25:20)

Džordan Lojd ubacio je 18 poena uz nepouzdan šut u odlučujućim momentima (4/14 iz igre), debitant krilni centar Džoni O'Brajant dodao je 14 (uz 3/4 za tri), ali ni oni ni njihovi saigrači nisu sprečili pad Beograđana u poslednjem, odlučujućem kvartalu meča.

Žaliće crveno-beli za propuštenom prilikom da se "odlepe" u trećoj četvrtini, kada su sprečili Himki da devet minuta poentira iz igre, ali to nisu iskoristili na polovini ruskog tima. Posle atraktivnog "kucanja" Emanuela Terija na asistenciju Ognjena Dobrića srpski tim vodio je 53:48 u 26. minutu, a Himki se mučio da uhvati ritam.

Međutim, odlični Erik Mekalum je "povezao" domaće, ubacio 22 od svoja 23 poena u drugom poluvremenu i poveo Himki ka prvoj pobedi u Evroligi ove sezone.

Zvezdin napad je potpuno zastao dok se meč bližio kraju, Mekalumu se u napadu pridružio Janis Tima važnim trojkama (3/8) i domaćin je praktično rešio meč kada je prvi put stekao dvocifreni plus, 77:66, tri minuta pre kraja.

Iako se tokom meča činilo da će crveno-beli ponovo u drami završiti utakmicu, ovog puta je sve bilo jasno pre finiša. Zvezda je doživela treći poraz i još čeka svoj prvi "brejk", za koji će igrati naredne nedelje u Minhenu protiv Bajerna.

HIMKI: Šved 15 (1/7 za tri, 12 asistencija), Mekalum 23 (4/5 za tri), Tima 9 (3/8 za tri), Karasjov 2, Zajcev 3, Monro 9, Odinokov, Voronov, Buker, Jerebko 8 (2/4 za tri), Bertans 3, Miki 11.

ZVEZDA: O'Brajant 14 (3/4 za tri), Ročesti 7, Hol 4, Volden 11 (3/4 za tri), Lojd 18 (1/6 za tri, 7 sk), Davidovac, Lazić 5, Dobrić 2, Simonović, Jagodić-Kuridža 4 (5 sk), Kuzmić 8, Teri 4.

Real - Bajern 100:82

Tabela: Žalgiris 5-1, Barselona 4-1, Bajern 4-2, Armani 3-1, Valensija 3-2, Olimpijakos 3-2, CSKA 3-3, Fenerbahče 3-3, Zenit 2-0, Baskonija 2-1, Panatinaikos 2-2, Crvena zvezda 2-3, Makabi 2-3, Efes 1-3, Alba 1-3, Real 1-4, Asvel 0-3, Himki 1-5.