Mornari su pronašli ritam: Zadar je riješen lagano

Autor Gordana Bojanić

Košarkaši Mornara u odloženoj utakmici 1. kola ABA lige savladali Zadar rezultatom 82:66

Izvor: MORNAR/MEDIA Pro

Sezonu su otvorili nevjerovatnim porazom od Ulma u Evrokupu, digli su se najvećom klupskom evropskom pobjedom protiv Unikahe u 2. kolu drugog po jačini evropskog takmičenja, a sada je stigao premijerni trijumf u ABA ligi...

Mornar je u odloženoj utakmici 1. kola regionalnog takmičenja lagano na strani savladao Zadar, rezultatom 82:66. Po četvrtinama, Zadar – Mornar 14:28, 11:12, 23:23, 18:19.

Učenici Mihaila Pavićevića su u dvorani “Krešimir Ćosić“ od samog starta stavili do znanja ko je glavni i da se domaći Zadar neće mnogo pitati, pa je poslije samo tri minuta na semaforu pisalo 10:0. Razlika u kvalitetu je bila očigledno, pa su „mornari“ samo lagano privodili utakmicu kraju od početka druge četvrtine do kraja.

Razlog zašto je Mornar sve završio u prvoj dionici, a poslije samo održavao razliku je sasvim jasan - Barane u ponedjeljak očekuje duel sa Cibonom u 2. kolu ABA lige, dok je u srijedu na programu utakmica 3. kola Evrokupa protiv Breše.

Oba ta meča Mornar je domaćin, pa se svi nadamo da će mornari slaviti...

Protiv Zadra je najefikasniji bio Džejkob Pulen sa 15 poena, tri manje je dodao Tejlor Smit, a po deset su ubacili Nemanja Vranješ, Derek Nidam i Keni Gejbrijel.

ZADAR - MORNAR 66:82 (14:28, 11:12, 23:23, 18:19)

ZADAR - Dvorana „Krešimir Ćosić”. Gledalaca: 400. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Juras, Arsenijević (oba Srbija).

ZADAR: KARTER 4 (2-2), Palokaj, Brala 3 (1-1), Vujičić, VUKOVIĆ 9, Bursać 14 (6-4), Junaković 7 (2-1), VORKU, MAVRA 21 (4-2), Gelovej 3 (1-1), Planinić, GILBERT 5 (2-1).

MORNAR: Pulen 15 (3-3), Gejbrijel 10 (4-2), NIDAM 10, Jeremić 2 (3-2), Šehović, SMIT 12, VAJTHED 5, Lazić 2, Pavić, VRANJEŠ 10 (2-2), BJELICA 8 (5-4), Luković 8 (6-4).