Posle dva vezana poraza na početku sezone, svi se nadaju trijumfu

Izvor: ABA liga/KK Partizan NIS, Dragana Stjepanovic

Fenomenalna reakcija Partizana posle poraza od Huventuda i Borca.

Odlična partija i velika pobeda. Na kraju, 2. kolo Evrokupa:

Partizan - Venecija 95:73 (23:23, 19:20, 33:15, 20:15)

Jako tvrdo je počela utakmica, uz snažnu odbranu na obe strane i mnogo grešaka. Ognjen Jaramaz u početku "vukao" Partizan, ali je domaći tim imao problema sa šutom, tako da se njegovo vođstvo 18:11 brzo istopilo, a onda je Venecija izjednačila. Na kraju prve četvrtine bilo je 23:23.

Venecija je početkom druge četvrtine uhvatila Partizan "na spavanju" i vezuje pet poena, za 28:23. Crno-beli su do kraja poluvremena dva puta na kratko vodili, ali su gosti na poluvreme otišli uz mininalnu prednost -42:43.

Drugo poluvreme – druga priča! Rašon Tomas je u ovoj deonici postigao 16 poena i doneo preokret, ali "lavovske" zasluge za to pripadaju i Kodiju Miler-Mekintajeru, koji je nametnuo sjajan tempo.

Tada je proradio i šut, tako da su crno-beli pred poslednju četvrtinu imali 15 poena prednosti. Kada Pejdž postigao trojku početkom poslednje četvrtine, bilo je jasno da je tu kraj.

Partizan je igrao sve bolje i razlika je stalno rasla, da bi Venecija u finišu uspela da smanji prednost, što je takođe važno za međusobnu koš-razliku.

PARTIZAN: Mika 8, 6sk, Miler-Mekintajer 18, 6as, 4sk, Zagorac 4, 6sk, Pejdž 8, Dangubić 3, 4sk, Gordić 2, 3as, Janković Stefan 5, 3sk, Jaramaz 17, 2sk, 2as, Janković Nikola 2, Tomas 22, Trifunović, Mozli 6, 7sk.

VENECIJA: Kasarin 2, Stoun 3, Bramos 11, Tonut 8, Dej 5, De Nikolao, Vidmar 8, Čapel 9, Macola, Ćerela 8, Fotu 3, Vat 16