Triler u Stožicama pripao domaćinu, "plavi" u plej of idu s 2. mjesta!

Autor mondo.me

Košem Miler Mekintajera uz zvuk sirene Budućnost je poražena u 21. kolu ABA lige na gostovanju Cedevita Olimpiji - 81:79!

Ovim porazom, crnogorski šampion je ostao bez šansi da u poslednjem kolu eventualno preotme Partizanu 1. mjesto na tabeli i bez obzira na ishod duela sa FMP-om u Podgorici u doigravanje će ući kao drugoplasirani tim regionalnog prvenstva.

„Plavi“ su meč otvorili trojkama Danila Nikolića i Kilpatrika (2:6), i do sredine prve četvrtine bili u vođstvu kada je domaćin serijom 6-0 prvi put stigao do prednosti (10:8). Do kraja ove dionice igralo se u ritmu „koš za koš“ da bi Ljubljančani novom mini serijom u 15. minutu poveli 27:22.

Minut kasnije domaćin je stigao i
do, u prvom poluvremenu, rekordnih +7 (33:26). Budućnost je, međutim, odmah odgovorila serijom 6-0 za priključak, a u finišu poluvremena se preko Kobsa i Martina vratila u vođstvo (35:38). Uz zvuk sirene Miler Mekintajer je, međutim, pogodio trojku pa se na veliku pauzu otišlo s poravnatim rezultatom.

Do sredine treće dionice Budućnost je održavala vođstvo da bi u u 29. minutu „pobjegla“ nakon trojke Danila Nikolića na 49:57. Domaćin je za samo pola minuta odgovrio serijom 6-0 (55:57), ali su Mejers u poslednjem sekundu četvrtine i potom Bamfort trojkom na startu poslednjeg kvartala donijeli „plavima“ višak od sedam poena (55:62).

To je bila i najveća razlika u završnom periodu. Na nepuna tri minuta prije kraja serijom 6-0 sa penala (Krušlin 3, Blažič 1, Stipanović 2), domaćin je stigao do egala (70:70), a potom trojkom Krušlina preokrenuo (73:72, 2:13 prije kraja)!

U sledećem napadu Kobs nije pogodio sa poludistance a Mekintajer je u kontri poentirao pod faulom i dodao penal za bijeg na 76:72!

U poslednji minut ušlo se, međutim, sa razlikom od samo jednog poena jer je Blažič faulirao Kobsa pri šutu za tri poena a ovaj potom pogodio sva tri penala (76:75).

Završnica je donijela pravu dramu pošto je Kobs sa penala na 30 sekundi prije kraja izjednačio na 79:79, ali je Mekintajer uz poslednji zvuk sirene položio za pobjedu cedevita Olimpije.

poraz u poslednjoj sekundi
Izvor: YouTube/Aba League

Cedevita Olimpija – Budućnost 81:79 (18:18, 20:20, 17:21, 26:20)

DVORANA: Stožice SUDIJE:
Milivoje Jovčić, Uroš Nikolić, Josip Radojković

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin 9, Krempelj, Hopkins 8, Artis 12, Vujačić, Murić 2, Mulalić, Mekintajer 17, Blažič 13, Stipanović 10, Bratož, Cirbes 10.

BUDUĆNOST: Kobs 17, Ivanović 19, Bamfort 5, Martin 6, Ilić, Tili, Z. Nikolić 4, Kilpatrik 7, Popović, Mejers 8, D. Nikolić 11, Žugić 2.

Pobjeda protiv Budućnosti zadržala je Cedevita Olimpiju u borbu za polufinale plej ofa sa Mornarom i Primorskom u kojoj najbolje stoje barani jer bi im trijumf na gostovanju Megi u poslednjem kolu obezbijedio prolaz u doigravanje zbog boljeg međusobnog skora sa Ljubljančanima (slavili oba puta).

Šta nas očekuje u poslednjih 40 minuta borbe za plej-of?

S obzirom na to da je Crvena zvezda "ovjerila" učešće i da će kod kuće protiv Zadra igrati za potvrdu trećeg mjesta, mnogo neizvjesnija trka biće vođena za mjesto broj "četiri".

U ovom trenutku, sa te pozicije u plej-of ide Mornar, koji ima isti broj pobjeda i poraza kao Cedevita Olimpija (13-8), ali i bolji međusobni skor, jer je crnogorski vicešampion pobijedio Ljubljančane u obje utakmice.

Zato će promjena u tom redosledu nastati samo ako Cedevita Olimpija u subotu pobijedi na gostovanju Krki, a Mornar u nedjelju izgubi na gostovanju Megi!

Ko pobijedi u ovoj trci izvjesno će u polufinalu igrati protiv Partizana, koji će u poslednjem kolu igrati protiv Cibone u Zagrebu. Sa druge strane, već nekoliko nedjelja je "viđeno" da će četvrtu godinu zaredom međusobn plej-of seriju igrati Budućnost i Zvezda.