"Pala" i Krka, Mornar kuca na vrata plej ofa! (FOTO)

Autor mondo.me

U poslednjem meču ligaškog dijela ABA sezone u Baru, Mornar slavio protiv Krke 82:73 i napravio veliki korak ka plasmanu u plej of! Do trijumfa barani nisu stigli lako kako bi se moglo zaključiti na osnovu rezultata.

Izvor: MORNAR/MEDIA Pro

U prvom poluvremenu igralo se u „jo-jo“ ritmu: Mornar je bježao, uglavnom na 6-7 poena razlike, Krka se vraćala i prijetila preokretom. Prvo osjetnije vođstvo Barani su imali u 8. minutu kada su se odlijepili na 17:9.

U 13. minutu gosti su, međutim, prišli na 22:21 kažnjavajući lakim poenima u tom periodu slabiju odbranu domaćina pod košem.

Mornar se do 15. minuta vratio na +6 (29:23), nakon čega je uslijedila još jedna mini serija Krke od 5-0 nakon koje je slovenački tim imao i napad za preokret.

Finiš poluvremena pripao je Baranima koje je povukao sa tri vezana koša Heris, da bi u poslednjim sekundama ovog perioda Vajthed NBA prodorom poentirao za prvo dvocifreno vođstvo na meču (39:29).

U 23. minutu nakon koševa Bjelice i Pulena Mornar je „pobjegao“ i na 14 poena razlike (45:31), ali je odmah nakon toga uslijedila serija Krke 8-0 (45:39).

Barani su za minut vratili dvocifreno vođstvo ali je u 29. minutu Kousi trojkom zaokružio seriju od 10-0 Krke za prvo izjednačenje nakon uvodnih 3:3 (51:51)! Sa egalom se ušlo i u poslednju četvrtinu (53:53), da bi Lapornik sa penala u 31. minutu donio Krki prvo vođstvo nakon 3:4 na samom početku meča!

Serija gostiju potpomognuta je i sa četiri promašena penala Herisa i Vajtheda u trenucima kada je Krka preokrenula. U 33. minutu Mornar je upao u minus od 6 poena (58:64), ali je u kritičnim trenucima na scenu stupio Voler i sa 8 vezanih poena (dvije trojke), vratio domaćina u život, da bi Bjelica sa pet vezanih poena i Pulen sa penala vratili domaćinu vođstvo (68:66, 35. minut).

Minut kasnije Nidam je trojkom podigao razliku na 74:69, a na 2:21 na 78:71. Sa sedam poena viška Mornar je ušao i u poslednji minut u kojem nije bilo drame nakon što je Nidam pogodio za +9 na 30 sekundi prije kraja.

Nidam šou
Izvor: YouTube/Aba League

Mornar – Krka 82:73 (19:13, 20:16, 14:24, 29:20)

DVORANATopolica GLEDALACA: 1,500 SUDIJE: Igor Dragojević, Denis Hadžić, Branislav Mrdak

MORNAR: Pulen 12, Heris 6, Hant 6, Nidam 12, Šehović 2, Vajthed 6, Pavić, Vujošević, Voler 17, Markota 6, Vranješ, Bjelica 15.

KRKA: Kousi 17, Jančar Janc, Škeder 2, Pašalić 8, Stipančev, Đapa 5, Fifolt, Balažić, Jošilo, Stergar, Lapornik 17, Ramljak 18.